FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

Влада Ізраїлю обговорює можливість постачання оборонних систем Україні – ЗМІ

Єрусалим. 4 травня. ІНТЕРФАКС – Ізраїльська влада веде дискусії про можливе збільшення постачань допомоги в Україну, включивши до неї оборонні системи, повідомляє у вівторок газета "Гаарец".

"Під час дискусій із цього питання більшість офіційних осіб підтримують варіант, за якого Ізраїль збільшує обсяги військових та цивільних вантажів для України. Найближчими днями очікуються додаткові обговорення, під час яких розглянуть список речей, які можна відправити в Україну", – пише видання.

При цьому, як заявило на умовах анонімності одне з джерел, одна з причин підтримки України, озвучена на урядовому засіданні, полягає в "розумінні, що США та різні європейські країни очікують від Ізраїлю ясної позиції, на якому він боці" в ситуації навколо України.

Газета зазначає, що підтримка Ізраїлем України "буде, по суті, більш декларативною і не передбачатиме суттєвої кількості вантажів, частково тому що США та європейські країни вже постачають в Україну більше, ніж здатний Ізраїль".

Також "серед відповідних ізраїльських офіційних осіб існує консенсус, що принаймні на цьому етапі українська армія не отримає зенітних систем, сучасної зброї, наступального озброєння". Натомість поки що йдеться про постачання "оборонних систем, які захистять війська на місці подій, персонального бойового спорядження та систем оповіщення, які можна було б відправити, не спричинивши кризи з Росією", пише "Гаарец".

Раніше, нагадує газета, глава Міноборони Ізраїлю Бені Ґанц схвалив відправлення для української армії бронежилетів та шоломів. Крім того, Ізраїль поставив в Україну 100 тонн гуманітарної допомоги, зокрема системи очищення води, медичне обладнання та ковдри.