FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

Включення гривневих держоблігацій України до індексу JP Morgan GBI EM розпочнеться 31 березня-2022 – Мінфін

Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Гривневі облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) України претендують на включення до індексу GBI-EM GD розпочинаючи з 31 березня 2022 року з приблизною часткою 0,12%, повідомив український Мінфін із посиланням на JP Morgan Global Index Research.

"Початкове включення у всі три серії GBI-EM матиме одна серія облігацій, що відповідає вимогам індексу, – це ОВДП із купоном в розмірі 15,84% та погашенням в лютому 2025 року (UA4000204150)", – йдеться в повідомленні Мінфіну в середу.

Згідно з ним, на це рішення вплинуло значне зростання іноземних інвестицій в ОВДП України з моменту запуску лінку з Clearstream у 2019 році, що дало змогу нерезидентам зайняти на цьому ринку понад 10%.

JP Morgan Global Index Research, посилаючись на інвесторів, також наголосив на поліпшенні ліквідності ринку за останні два роки, хоча і вказав на тривалий процес відкриття рахунку в Україні, який може зайняти декілька місяців.

"Включення в індекс розпочнеться з 31 березня 2022 року, щоб у разі потреби надати інвесторам достатньо часу для встановлення доступу до ринку та рахунків в Україні", – йдеться в повідомленні.

За словами урядового уповноваженого з питань управління державним боргом Юрія Буци, які наведено в релізі, включення гривневих держоблігацій до індексу JP Morgan GBI EM допоможе досягти цілей Середньострокової стратегії управління держборгом України. "Ми хотіли б мати більше інструментів у гривнях, придатних до індексу, тому ми будемо випускати облігації у гривнях із терміном погашення більше ніж чотири роки обов’язково у обсязі, достатньому для включення в індекс JP Morgan GBI-EM", – зазначив Буца.

Згідно з даними Мінфіну на 1 жовтня, обсяг зазначеної серії ОВДП із моменту первинного розміщення в червні 2019 року досяг номінальної суми 41,08 млрд грн (еквівалент $1,559 млрд за поточним курсом). Він відповідає критеріям мінімальної непогашеної суми (від $1 млрд) і терміну погашення (від 2,5 років).

Україну також розглядають для включення до "вузьких" індексів GBI-EM, до яких входять папери без нормативних або податкових перешкод. Як уточнювалося, частка України в JESG GBI-EM може становити також 0,12%, GBI-EM Div – 0,22% і GBI-AGG Div. – 0,02%.

Раніше Буца в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" зазначав, що входження до індексів GBI-EM дасть змогу розраховувати на додатковий попит від індексних фондів, за оптимістичними оцінками, в розмірі до декількох сотень мільйонів доларів.

За його словами, після включення першого випуску розміри наступних випусків в індексі можуть бути вже дещо меншими, але більше ніж $1 млрд, і Мінфін має намір розширювати присутність в індексах.