FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Травень
2022

Визнання Конгресом США Росії державою-спонсором тероризму дасть змогу впровадити проти неї додаткові санкції – нардеп

Київ. 6 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Рішення Конгресу США про визнання Росії державою-спонсором тероризму дасть змогу впровадити проти неї додаткові санкції, заявила голова парламентського комітету з питань інтеграції України у Європейський Союз Іванна Климпуш-Цинцадзе (фракція "Європейська солідарність").

"Якщо Конгрес Сполучених Штатів ухвалить таку постанову, таке рішення про визнання Росії терористом або спонсором тероризму, ми матимемо можливість отримати додатковий тиск та додаткові санкції проти Російської Федерації. А ті країни, які взаємодіють та співпрацюють із Російською Федерацією, вони також змушені будуть змінити свою поведінку і відповідно матимуть непрямий тиск у вигляді другорядних санкцій", – сказала Климпуш-Цинцадзе на брифінгу у Києві у п’ятницю.

Вона розповіла, що ухвалене минулого тижня звернення Верховної Ради до Палати представників та Сенату Конгресу США про визнання Росії державою-спонсором тероризму вже перекладено англійською мовою.

"Наразі працюватимемо з конгресменами на рівнях двох палат американського Конгресу для того, щоб зареєструвати такий законопроєкт у Конгресі та ухвалити це рішення", – зазначила народний депутат.

Климпуш-Цинцадзе пояснила, чому парламент звернувся саме до Конгресу США.

"У Штатах є відповідне внутрішнє законодавство, яке дало б змогу приєднати Росію до таких країн, як Північна Корея, Куба, Сирія та Іран. Саме це було нашою ціллю", – сказала голова комітету.

За її словами, нині такого закону немає в європейських країнах та "інших країнах вільного світу". Климпуш-Цинцадзе не виключає, що якщо Конгрес США визнає Росію державою-спонсором тероризму, то це рішення підштовхне інші країни до визнання Росії країною-терористом.

"Безумовно, Росія заслуговує на повну ізоляцію. Тому ми вважаємо, що їй не місце у G-7, G-20. Вона має зайняти своє місце серед тих країн, які є країнами-терористами і визнані такими Конгресом Сполучених Штатів Америки", – наголосила вона.

Як повідомлялося, Верховна Рада 3 травня підтримала звернення до Палати представників та Сенату Конгресу США щодо визнання Росії державою-спонсором тероризму.