FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Січень
2022

Вивезення з Казахстану рогатої худоби, картоплі та моркви тимчасово заборонено

Нур-Султан. 6 січня. ІНТЕРФАКС-КАЗАХСТАН – Казахстан запроваджує тимчасову заборону на вивезення великої та дрібної рогатої худоби, картоплі та моркви для стабілізації цін на соціально значущі продовольчі товари, повідомила у четвер прес-служба уряду республіки.

“З метою стабілізації цін на соціально значущі продовольчі товари, зокрема яловичину, баранину, картоплю та моркву, встановлено заборону на вивезення за кордон великої та дрібної рогатої худоби – на шість місяців, картоплі та моркви – на три місяці”, – йдеться в інформації уряду.

Крім цього, найближчим часом буде запроваджено тимчасовий на 180 днів мораторій на підвищення тарифів на регульовані комунальні послуги: водопостачання, водовідведення, теплопостачання, газопостачання та електропостачання.

Ситуація в Казахстані загострилася 2 січня, коли в Жанаозені (місто в Мангістауській області, на заході країни) розпочалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли у масові протести у всій країні з економічними та політичними вимогами. 4 та 5 січня в Алмати відбулися сутички протестувальників із силовиками. Є загиблі та постраждалі. Зранку 5 січня президент Казахстану відправив у відставку уряд.

У країні запроваджено режим надзвичайного стану.