FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

20
Квітень
2021

Використання платформи webex meetings для проведення дистанційних занять

 

Кочкодан Ольга

(Київ, Україна)

ОСВІТА

(Дистанційна освіта у вищий школі)

ВИКОРИСТАННЯ ПЛАТФОРМИ WEBEX MEETINGS ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ДИСТАНЦІЙНИХ ЗАНЯТЬ

Інформаційно-комунікаційні технології відіграють все важливішу роль в організації навчального процесу, особливо під час карантину. Одним з основних елементів дистанційного навчання є відеоконференції.  Саме цей формат є максимально наближеним до лекції  в навчальному закладі – студенти  не тільки чують, але й бачать викладача і навпаки. Під час відеоконференції можна обговорювати навчальний матеріал зі студентами, ставити запитання та отримувати відповіді на них.

На сьогодні доступні різні ресурси, за допомогою яких можна проводити уроки та лекції дистанційно, зокрема Skype, Zoom, Microsoft Teams та Cisco Webеx. Одним з основних елементів дистанційного навчання є відеоконференції. Саме цей формат є максимально наближеним до лекції  в навчальному закладі – студенти  не тільки чують, але й бачать викладача і навпаки. Під час відеоконференції можна обговорювати навчальний матеріал зі студентами, ставити запитання та отримувати відповіді на них.

Cisco Webex – це хмарний пакет для сумісної роботи, що складається з Webex Meetings, Webex Teams та Webex Devices. Продукти Cisco Webex забезпечують основні можливості співпраці, включаючи відеозустрічі, обмін повідомленнями в групі та обмін файлами. Магістральна мережа Webex забезпечує роботу усіх зустрічей, незалежно від того, чи вони приєднані через програми Webex Meetings чи через Webex Teams.

Webex Teams – це хмарний додаток для спільної роботи в команді, який включає в себе відеозустрічі, обмін повідомленнями, обмін файлами та віртуальну дошку. Програмне забезпечення пропонує постійний віртуальний зал для зустрічей офісних та віддалених команд для співпраці.

Webex Meetings – хмарна послуга веб-конференцій та відеоконференцій Cisco, яка дозволяє всім учасникам в групі  спільно працювати на комп’ютерах та мобільних пристроях у режимі реального часу. При проведенні веб-конференцій у Webеx Meeting зазвичай використовуються наступні три ролі:

  1. Організатор: призначає і починає нараду Webеx. Організатор може надавати присутнім роль виступаючого. Організатор також може блокувати нараду і видаляти присутніх.
  2. Виступаючий: може проводити презентації, надавати для спільного використання окремі додатки або весь робочий стіл свого комп’ютера. Він керує інструментами створення заміток. Виступаючий може надавати або скасовувати віддалене управління загальними програмами і робочим столом для окремих присутніх.
  3. Учасник: бере участь в конференції і не має обов’язків чи привілеїв.

Корисні фунції програми при проведенні дистанційних занять:

– Зручний інтерфейс. Просте налаштування функціоналу та персоналізованого робочого місця. Зручно планувати заняття протягом  навчального курсу.

– Є можливість підключення до 100 учасників – можна одночасно провести заняття для цілого потоку студентів.

– Є можливість продемонструвати презентацію за темою заняття: опція “поділитись екраном”, на який потрібно вивести свою презентацію.

– Студенти можуть задати питання під час онлайн заняття. Для цього в чаті слід використати опцію “підняти руку” або написати питання і викладач може відреагувати належним чином.

– Є можливість записати хід заняття, щоб детально проаналізувати його згодом. Під час заняття організатор може передати керування іншому викладачу.

Таким чином, Cisco Webex Meeting є  зручним сервісом для дистанційного навчання з багатьма корисними  функціями.

UserComment

Valuable Users idea's
0 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *