Недавні записи
- Експерти Atlantic Council та Experts Club обговорили майбутню політику Дональда Трампа 23.01.2025
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
Використання медіаресурсів на заняттях образотворчого мистецтва
Федорова Анастасія
(м. Суми, Україна)
ОСВІТА
(Сучасні методи викладання)
ВИКОРИСТАННЯ МЕДІАРЕСУРСІВ НА ЗАНЯТТЯХ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА
Світ медіа є невід’ємною частиною сучасного суспільства. Дитина від народження оточена численни мимедіа-носіями, що створює природне середовище, в якому дитина почувається легко й органічно. Впровадження медіаресурсів на заняттях з образотворчого мистецтва дає можливість інтенсифікувати освітній процес, заохотити дітей до навчання.
З метою підвищення якості освітнього процесу в гуртках образотворчого мистецтва, були систематизовані медіаресурси, що унаочнено на рис. 1.
Розглянемо, як вони використовуються в практичній роботі.
Корисними для сучасного педагога є навчаючі платформи, що дозволяють створювати інтерактивні вправи та є ефективним інструментом для актуалізації та закріплення матеріалу. Так, популярною є навчаюча платформа LearningApps (https://learningapps.org/), що використовується на заняттях гуртка образотворчого мистецтва. На цій платформі створюємо завдання або беремо вже існуючі, зокрема використовуємо вправи “Так-ні”, “Знайди пару”, “Пазли”, “Відгадай картину” та інші.
Рис. 1. Медіаресурси, що використовуються на заняттях з образотворчого мистецтва.
Активізують увагу дітей інтелектуальні розминки. Цей прийом, формує мотивацію та позитивне ставлення до навчально-пізнавальної діяльності, дає можливість в цікавій формі вивчати нові поняття, швидко перевіряти ефективність засвоєння матеріалу, вносить елемент змагання. За допомогою спеціальних програм створюємо та використовуємо в роботі ребуси та кросворди за різними темами. Діти виконують завдання безпосередньо в ході заняття або як повторення у вільний час.
Сучасним методичним прийомом візуалізації матеріалу, що мотивує вихованця, активізує його увагу, мислення, сприяє засвоєнню навчального матеріалу, є кроссенс. Це асоціативний ланцюжок, що складається з 9 зображень, кожен з яких має зв’язок із попереднім та наступним. Об’єднує всі зображення центральний квадрат.
Ще одним популярним медіаресурсом, що використовується на заняттях образотворчого мистецтва, є додаток GoogleArt&Culture (http://surl.li/mado). Використання он-лайн ігор в даному додатку заохочує вихованців до навчання. Діти залюбки розв’язують візуальні кросворди, складають пазли, переглядають інформативні відео, розмальовують картини відомих художників.
З метою урізноманітнення освітнього процесу використовуємо QR-коди, що дозволяють швидко отримати доступ до інформації; вміщувати великі об’єми інформації. Застосовуємо QR-коди під час вивчення нового матеріалу, закріплення вже вивченого, ознайомлення з додатковою інформацією до певної теми, посилання на раніше створену галерею з репродукціями картин до теми заняття як додаткової наочності.
Для засвоєння нових понять використовуємо метод графічної систематизації. Корисним для цього є сервіс для створення хмари слів WordOut (http://surl.li/madm).За допомогою хмари слів візуалізуємо термінологію з певної теми у більш наочний спосіб. Це сприяє швидкому запам’ятовуванню інформації.
Ще один ресурс, що використовується на заняттях, – освітня платформа “На Урок” (https://naurok.com.ua/). Для повторення вивченого матеріалу та діагностики засвоєння теоретичних знань з образотворчого мистецтва створюємо опитування в Google формі та онлайн-тести на зазначеній платформі.
Одним із вдалих способів використання Інтернету на занятті, вважаємо, інтерактивні подорожі, зокрема, web-квести та віртуальні екскурсії. В реальному житті діти не завжди можуть ознайомитися із шедеврами національного та світового живопису, скульптури, архітектури. Завдяки всеукраїнській он-лайн газеті «День» та її проєкту «Україна Incognita» (http://surl.li/madk), відбулась віртуальна екскурсія палацем Кирила Розумовського у Батурині, музеєм волинської ікони та інші. Через додаток GoogleArt&Culture ми відвідали музей Ван Гога в Амстердамі (http://surl.li/ljma), ознайомились з сучасним мистецтвом в музеї Соломона Гуггенхайма в Нью Йорку (http://surl.li/ljlx).
На вимогу часу використовуємо технології дистанційного та змішаного навчання. Через програми Zoom та GoogleMeet проходять заняття в синхронному режимі. Для більшої ефективності подачі теоретичного матеріалу використовуємо презентацію в Microsoft PowerPoint або Google Презентацію. В ході практичної роботи вихованці переглядають заздалегідь підготовлене відео майстер-класу або відео з додатку Colar.
Безперечно, впровадження медіаресурсів на заняттях з образотворчого мистецтва має ряд переваг, зокрема, дозволяє вихованцям стати активними учасниками освітнього процесу; уникнути формального підходу до проведення заняття; раціонально розподілити час; підвищує мотивацію до навчання тощо.