FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

26
Січень
2023

Війна припиниться, коли росіяни залишать територію України – Зеленський

Київ. 26 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Війна припиниться, коли російські війська залишать територію України, сказав в інтерв’ю Sky News, оприлюдненому в четвер, президент України Володимир Зеленський.

"Для мене пріоритетом номер один є люди. Тож я не хочу воювати на території Росії. Я просто хочу, щоб вони якнайшвидше припинили війну і якнайшвидше залишили нашу країну… Я можу вам точно сказати, якщо вони залишать нашу територію, війна припиниться", – сказав він.

За його словами, він "не зацікавлений" у зустрічі з Володимиром Путіним для мирних переговорів, назвавши його "ніким", який мешкає в "інформаційній бульбашці" і насправді не знає, що відбувається на полі бою.

Він сказав, що "не розуміє, хто ухвалює рішення в Росії", і хоча Москва просить миру, вона бреше, атакуючи його країну ракетами вночі. "Вони не хочуть жодних переговорів і так було до вторгнення. Так вирішив президент Путін", – сказав Зеленський.

"Він не хоче переговорів, бо не хоче миру. Я переконаний, що Україна для нього лише перший крок. Я переконаний, що він веде велику війну. А те, що наразі увесь світ допомагає Україні, він про це не думає. Наразі працюю в Україні, але ми почекаємо… світ не залишиться єдиним, вони втомляться, і я рухатимусь далі", – сказав Зеленський.

"Але після України будуть подальші кроки, будуть й інші країни, якщо ми не вистоїмо. Гадаю, ми впораємося, отримаємо підтримку та переможемо", – заявив він.

На запитання, чи допоможе зустріч із Путіним віч-на-віч врегулювати конфлікт, що продовжується, Зеленський сказав: "Мені це не цікаво. Не цікаво зустрічатися, не цікаво говорити. Чому? Тому що у нас була зустріч із ним у "нормандському форматі", це було перед повномасштабним вторгненням. Я бачив людину, яка говорила одне, а робила інше", – зазначив він.

За словами Зеленського, "на сході вони просуваються вперед і втрачають багато людей". "Це просто надзвичайна кількість. Їм на це начхати. Я маю на увазі, що вони не рахують своїх людей. Це факт", – сказав президент України.