FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

18
Серпень
2022

VIG переглянула свою поточну стратегічну програму "VIG 25" через війну в Україні

Київ. 18 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У зв’язку з війною в Україні Vienna Insurance Group (VIG) зі штаб-квартирою в Австрії переглянула свою поточну стратегічну програму VIG 25, повідомляється на сайті VIG.

"Ініціативи, запущені в VIG 25, підтримують дуже позитивні поточні результати і будуть послідовно реалізовуватися після оцінки поточних проблем", – сказала генеральний директор Елізабет Штадлер, слова якої процитовано у повідомленні.

Як повідомляється, на розвиток 2022 фінансового року, як і раніше, впливає невизначеність, особливо війна в Україні та її непередбачувані наслідки. У результаті прогноз на кінець року наразі не складається. Тим не менш, VIG Group вважає, що може добре справлятися з викликами і прагне позитивних операційних показників у 2022 році.

У пресрелізі також зазначається, що VIG завершила першу половину 2022 року з сильним зростанням премій і прибутку та дуже хорошим сукупним коефіцієнтом: тоді як валові страхові премії (GWP) виросли на 11,6% до 6,44 млрд євро (без обліку компаній Aegon). Усі напрями бізнесу та всі сегменти VIG демонструють зростання премій порівняно з першим півріччям минулого року. Значне зростання з двозначними темпами переважно пов’язане з напрямами діяльності, не пов’язаними зі страхуванням життя (автострахування 975,2 млн євро, +20,3%; автострахування 787,5 млн євро, +11,1%; інше майно та страхування від нещасних випадків 3 323,7 млн євро, +15,2% та медичне страхування (411,8 млн євро, +11,9%). Насуттєвіше збільшення премій було досягнуто у Чеській Республіці, Австрії та розширеному сегменті ЦСЄ.

"Ми, як і раніше, переживаємо дуже складні часи, зумовлені, насамперед, війною в Україні, високою інфляцією та пандемією, наслідки яких все ще даються взнаки. Хоча ці впливи, зокрема і на страхову галузь, затьмарюють економічні перспективи, VIG Group продовжує демонструвати дуже високу стійкість, що знову проявляється у покращенні ключових показників. Група побудована на довгостроковій та широко диверсифікованій бізнес-моделі, яка демонструє свої сильні сторони в особливо складні періоди. Результати півріччя вселяють у нас упевненість у тому, що ми досягнемо позитивних операційних результатів у 2022 році", – зазначає Штадлер.

Згідно з повідомленням, за звітний період результат до оподаткування у розмірі 277,3 млн євро був на 10,3% вищим, ніж у попередньому році. На додаток до заходів, вже вжитих у першому кварталі 2022 року, цей результат передбачає додаткові заходи, а це означає, що понад три чверті з приблизно 165 мільйонів євро вкладень у російські державні та корпоративні облігації групи VIG вже були забезпечені у першому півріччі 2022. Фінансовий результат (за винятком результату консолідованих компаній з власним капіталом) становить 315,5 млн євро (-10,1%) за перше півріччя 2022 року. Чистий прибуток становив 202,3 млн євро, що на 8,6% вище, ніж у попередньому році.

Нижчі коефіцієнти витрат та збитків призвели до значного поліпшення комбінованого коефіцієнта до 94,3% порівняно з попереднім роком (95,2%). Найбільші покращення у комбінованому коефіцієнті були зафіксовані у сегментах Австрії, Польщі та розширеної ЦСЄ, а саме у Болгарії та Албанії, зокрема й Косово.

Коефіцієнт платоспроможності VIG Group становив 285% станом на 30 червня 2022 р., що вказує на те, що капітальні ресурси залишаються дуже сильними та стабільними (зокрема й перехідні заходи, коефіцієнт платоспроможності на 31 грудня 2021 р. становив 250%). Станом на 30 червня 2022 року інвестиції VIG Group становили 34,4 млрд євро.