FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

11
Серпень
2022

Відновлення України. Німеччина планує конференцію в жовтні.

Німеччина проведе міжнародну конференцію в Берліні в жовтні, присвячену тому, як організувати відновлення України після вторгнення Росії. – повідомляє Bloomberg

Підготовка ще триває, і точна дата ще не відома. Але поки Німеччина обрала 25 жовтня як дату, коли міжнародні представники (ЄС, міжнародні організації, G-7) зберуться в Берліні.

Представники ЄС заявили, що блок із 27 країн, який на саміті лідерів у червні офіційно прийняв Україну як кандидата на членство, надасть основну частину загальної фінансової допомоги, обсяг якої може перевищити 500 мільярдів євро (517 мільярдів доларів). Однак це, ймовірно, буде напруженою дискусією для країн-членів ЄС, оскільки ще немає згоди щодо того, як залучати кошти.

На відміну від міжнародної конференції , яка відбулася в швейцарському місті Лугано в липні, конференція в Берліні буде більше зосереджена на питанні про те, як найкраще витратити безпрецедентні суми допомоги на реконструкцію, повідомили чиновники.

Шольц наголосив, що допомога буде більша, ніж план Маршала, який допоміг відновити Західну Європу після Другої світової війни.

«Збиток є драматичним, він коштуватиме мільярди і вимагатиме від усього світового співтовариства розробки розумних рішень», — сказав Шольц. «Це буде велике, велике завдання, яке мало пов’язане з планом Маршалла. Він буде більшим».