FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

07
Травень
2022

Від початку війни в Україні пошкоджено 500 лікарень – Ляшко

Київ. 7 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Від початку війни в Україні пошкоджено близько 500 лікарень, 40 медустанов зруйновано та не підлягають відновленню, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

"Із початку війни пошкоджено близько 500 лікарень, у них не можна надавати медичну допомогу, зруйновано 40 лікарень, вони вже не підлягають відновленню", – сказав він на пресконференції у Києві в суботу.

Ляшко наголосив, що від початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія порушує міжнародні конвенції щодо функціонування закладів охорони здоров’я, вбиває медиків та застосовує заборонену зброю.

"Я, як міністр охорони здоров’я, прошу всіх зробити все можливе, щоб зупинити війну в Україні, щоб Росія вийшла з території незалежної та вільної України", – сказав він.

У свою чергу, голова ВООЗ Тедрос Гебреєсус зазначив, що ВООЗ підтвердила 200 нападів на систему охорони здоров’я України.

"Ці напади повинні припинитися", – сказав він.

У свою чергу, виконавчий директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я д-р Майкл Раян (Michael Ryan) наголосив, що ВООЗ розглядає удари по медустановах як порушення міжнародного гуманітарного права та воєнні злочини.

"Ми підтвердили 200 таких злочинів. Потрібно документувати та розслідувати кримінальні аспекти цих нападів для Міжнародного кримінального суду. Це не випадкові атаки. Ми продовжуємо документувати та засвідчувати такі атаки", – сказав він.

Зі свого боку, представник ВООЗ в Україні Ярно Габіхт наголосив, що ВООЗ спрямовує свою діяльність в Україні під час війни у напряму забезпечення гуманітарних коридорів, а також забезпечення евакуйованих та переселенців необхідними медпослугами.