FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Жовтень
2021

Віце-прем'єр Молдови вважає, що пропозиція "Газпрому" щодо газового контракту невигідна для республіки, переговори будуть продовжені

Кишинів. 23 жовтня. ІНТЕРФАКС. – Віце-прем’єр, міністр інфраструктури та регіонального розвитку Молдови Андрій Спину заявив, що пропозиції "Газпрому", зроблені під час переговорів щодо газового контракту, невигідні для республіки.

Він написав у суботу на своїй сторінці в соціальних мережах, коментуючи підсумки переговорів, які завершилися напередодні в Москві, що під час візиту молдавська делегація зустрілася із заступником керівника адміністрації президента РФ Дмитром Козаком, генеральним директором ТОВ "Газпром експорт" Оленою Бурмістровою та міністром енергетики РФ Миколою Шульгиновим.

"Наш посил під час переговорів завжди був одним і тим самим: Республіка Молдова хоче продовжити переговори і підписати довгостроковий контракт між MoldovaGaz і "Газпромом", вигідний для обох сторін. Пропозиція, яку наразі робить "Газпром", невигідна нашим громадянам. Ціна пропозиції, яка включає фінансові та нефінансові умови, включаючи виплату історичного боргу за короткий термін, вище, ніж пропозиції на міжнародних газових ринках. Республіка Молдова не може погодитися платити за газ вищу ціну, ніж всі інші держави в регіоні", – наголосив Спину.

Він повідомив, що "під час переговорів російська сторона запевнила, що "Газпром" негайно поставить додаткові обсяги за жовтень – по 5 млн куб. м газу на добу".

"Сподіваємося, що ці обсяги надійдуть до Молдови найближчим часом", – зазначив молдавський віце-прем’єр.

Спину також заявив, що Молдова виступає за продовження переговорів із "Газпромом", але "шукатиме альтернативних постачальників, щоб забезпечити країну газом і диверсифікувати джерела постачань".

Він пообіцяв, що в понеділок проведе прес-конференцію, де докладно розповість про переговорний процес навколо постачань газу до Молдови.

Напередодні російські ЗМІ повідомили, що дводенні переговори між Росією та Молдовою щодо газу завершилися безрезультатно. У п’ятницю ввечері віце-прем’єри Молдови Андрій Спину та Владислав Кульмінський повернулися з Москви.

У п’ятницю парламент Молдови впровадив режим надзвичайного стану в країні на наступні 30 днів. Це пов’язано з нестачею газу та падінням тиску в газопроводі до критичного рівня.