FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Жовтень
2021

Верховний Суд залишив у силі вирок судді одного з райсудів Одеси – позбавлення волі терміном на 5 років

Київ. 23 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховний Суд 22 жовтня залишив без змін вирок у частині покарання судді Малиновського районного суду Одеси Анатолія Целуха. Водночас суд виключив з вироку посилання на допит одного зі свідків, повідомила прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

"Отже, Анатолія Целуха визнано винним в отриманні $2,5 тис. неправомірної вигоди за розгляд справи та ухвалення судового рішення на користь громадянина, тобто у скоєнні злочину ч. 3 ст. 368 КК України, та засуджено до 5 років позбавлення волі", – наголошується в повідомленні.

У прес-службі нагадали, що зазначений суддя з 2017 року розглядав позов мешканця міста до одного з підприємств щодо визнання недійсним рішення про виділення квартири працівнику цього підприємства, а як третя особа на стороні відповідача був залучений власник квартири. Раніше аналогічний позов, але іншого позивача, вже був розглянутий судами, зокрема Верховним Судом, і у його задоволенні було відмовлено. Незважаючи на ці обставини, фактично протягом 1,5 років судовий розгляд цим суддею не здійснювався. Натомість, у березні 2019 року суддя висунув представнику власника квартири вимогу щодо надання йому неправомірної вигоди за розгляд справи та ухвалення судового рішення на його користь, зазначається у повідомленні.

29 березня 2019 року прокурори САП спільно з оперативними працівниками Служби безпеки України та детективами НАБУ задокументували факт отримання суддею $2,5 тис. неправомірної вигоди.

22 липня 2020 року вироком Вищого антикорупційного суду суддю визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, та призначено покарання у вигляді 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років, з конфіскацією майна.

19 лютого 2021 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду ухвалила рішення, яким пом’якшила вирок, винесений Вищим антикорупційним судом, змінивши основне покарання з 7 до 5 років позбавлення волі.