Недавні записи
- Чемпіонат України серед фасадників KREISEL 2025: масштабна битва майстрів та відкриття найбільшого заводу сухих сумішей в Україні 19.04.2025
- Системна підтримка сімей ветеранів – ключовий фактор стійкості та безпеки держави 14.04.2025
- Закарпатський амбасадор організував масштабну гуманітарну допомогу для Чернігівщини 14.04.2025
- Дональд Трамп-молодший планує тур Східною Європою 14.04.2025
- Принц Гаррі відвідав клініку у Львові, де реабілітують поранених військових і цивільних 11.04.2025
Верховна Рада прирівняла електронні паспорти до паперових. Де і як їх використовувати?

Верховна Рада підтримала законопроєкт про “паспорт у смартфоні”, за яким електронні паспорти матимуть таку ж юридичну силу, що й паперові.
Законопроєкт підтримали 302 депутати, але його ще має підписати президент.
У Міністерстві цифрової трансформації вже заявили, що Україна стала першою країною в світі, яка таким чином узаконила електронні паспорти.
“Ми перша країна, де електронні паспорти мають таку ж юридичну силу, що їхні фізичні аналоги. Ми створили світовий кейс для побудови цифрової держави. Це інноваційний крок не лише для нашої країни, а й для всього світу”, – прокоментував ухвалення закону очільник Мінцифри Михайло Федоров.
Додаток “Дія” звинуватили у “зливі” персональних даних українців. Влада заперечує
Додаток, який стежитиме за українцями на самоізоляції
Закон передбачає введення цифрових паспортів громадянина України та паспортів для виїзду за кордон.
Такі паспорти працюватимуть за допомогою додатку “Дія” – їх можна буде замовити за бажанням.
Пред’явити цифрові документи можна буде на території України – приміром, щоб підтвердити свою особу чи громадянство.
При цьому “електронний паспорт” у смартфоні все ж не можна буде використовувати для перетину кордону України чи виїзду на тимчасово окуповані території.
У Мінцифри кажуть, що за допомогою цифрового документа можна буде відкривати, приміром, банківський рахунок онлайн, отримувати посилки, підтверджувати вік у супермаркеті, заселятися в готель тощо.
“Можна не хвилюватися, що забув документ вдома. Паспорт тепер завжди у смартфоні. Максимально зручно”, – переконує Михайло Федоров.
Мінцифри додало функцію цифрових паспортів у додаток “Дія” ще минулого року, проте це відбувалося в рамках експериментального проєкту і регулювалося постановою Кабінету міністрів.
У лютому Верховна Рада також прирівняла до паперових чи пластикових електронні водійські посвідчення. Через “Дію” також можна замовити, обміняти чи продовжити водійські права.
У тестовому режимі також працює реєстрація місця проживання онлайн і профіль виборця, в якому можна перевірити місце реєстрації та адресу голосування.
Також за допомогою додатка можна записатися на вакцинацію Covid-19.