FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Травень
2022

Верховна Рада обмежила обіг вироблених у РФ та Білорусі ліків

Київ. 3 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада ухвалила законопроєкт про обмеження обігу вироблених у РФ та Білорусі ліків (реєстраційний №7313).

Ухвалення відповідного законопроєкту №7313 у цілому на засіданні у вівторок підтримали 316 народних депутатів за необхідних 226 голосів, повідомив член фракції "Голос" Ярослав Железняк у телеграм-каналі.

Як повідомлялося, законопроєкт №7313, що обмежує обіг лікарських засобів, вироблених на території РФ або Республіки Білорусь, авторами якого є група народних депутатів фракції "Слуга народу", зокрема голова комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, зареєстрований у ВР 25 квітня 2022 року.

За словами першого заступника міністра охорони здоров’я Олександра Комаріди, держреєстрація в Україні лікарських засобів (усіх або вибірково визначених МОЗ) заявника може бути тимчасово скасована (припинено дію реєстраційного посвідчення), якщо буде встановлено, що цей заявник або його представник прямо чи опосередковано пов’язаний із суб’єктами господарювання, які прямо чи опосередковано залучені у виробництво ліків у державі-агресорі (Російській Федерації або Республіці Білорусь).

Крім того, реєстрація препарату може бути скасована, якщо після 23 лютого 2022 року заявник брав участь у бодай одному з етапів виробництва будь-якого лікарського засобу або активних фармацевтичних інгредієнтів підприємством, розташованим на території держави-агресора.