FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

21
Вересень
2022

Верховна Рада дозволила фінансувати Державіаслужбу за рахунок грантів та інших надходжень

Київ. 21 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Верховна Рада відкрила можливість залучення додаткових джерел надходжень до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність, який страждає через викликану війною нестачу фінансування.

Відповідний закон (№7559) "Про внесення зміни до статті 12 Повітряного кодексу України щодо забезпечення стабільного функціонування Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях" депутати ухвалили у середу 270 голосами.

Серед можливих нових джерел зазначені гранти, подарунки, благодійні внески, а також інші надходження від підприємств, організацій, фізичних осіб та інших бюджетних установ.

"У зв’язку з повномасштабним військовим вторгненням Російської Федерації на територію України та закриттям повітряного простору України галузь цивільної авіації зазнала втрат. Це призвело до суттєвого скорочення надходжень Фонду фінансування витрат на авіаційну діяльність, основним джерелом наповнення якого (майже 90%) є державний збір за кожного пасажира, що відлітає з аеропорту України, і за кожну тонну вантажу, що відправляється або прибуває до аеропорту України", – йдеться в пояснювальній записці до закону.

У ній зазначається, що недостатнє фінансування Державної авіаційної служби України ставить під загрозу ефективне виконання Україною міжнародних зобов’язань у рамках Конвенції про міжнародну цивільну авіацію, зокрема щодо гарантування безпеки авіації, а також створює значні перешкоди для реалізації Угоди між Україною та ЄС про спільний авіаційний простір.