FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

02
Серпень
2021

Великобританія і США звинувачують Іран в смертельній атаці корабля

Великобританія і США вважають, що Іран стояв за атакою танкера, в результаті якої загинули двоє людей, і пообіцяли відреагувати, назвавши це порушенням міжнародного права.

У четвер біля берегів Оману було скоєно напад на вулицю MV Mercer Street, керовану ізраїльською фірмою.

Загинули громадяни Великобританії і Румунії.

Заяви були зроблені після того, як прем’єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннетт заявив, що є «докази» відповідальності його давнього ворога – Ірану.

Пан Беннетт попередив, що «ми знаємо, як відіслати повідомлення Ірану по-своєму», в той час як Тегеран відкинув те, що він назвав «безпідставними звинуваченнями».

Напад на вулицю М.В. Мерсер здається останньою ескалацією неоголошеної «тіньової війни» між Ізраїлем та Іраном.

З березня було скоєно кілька нападів на судна, які експлуатуються як Ізраїлем, так і Іраном, які розглядаються як інциденти «око за око». Постраждалі вважаються рідкісними.

Іран також звинуватив Ізраїль в нанесенні ударів по його ядерних об’єктах і вченим.

У заяві в неділю міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб заявив, що, на думку Лондона, Іран використовував один або кілька дронів проти MV Mercer Street, назвавши це «навмисним, цілеспрямованим і явним порушенням міжнародного права».

«Іран повинен припинити такі напади, і судам повинно бути дозволено плавати вільно», – додав він.

Держсекретар США Ентоні Блінкен сказав, що Вашингтон також «впевнений, що це зробив Іран» і що буде «адекватна відповідь».

Прем’єр-міністр Ізраїлю заявив, що очікує, що міжнародне співтовариство ясно дасть зрозуміти Ірану, що він зробив серйозну помилку.

Іран нічого не поступився у відповідь. Представник міністерства закордонних справ Саїд Хатібзаде заявив репортерам, що «сіоністський режим (Ізраїль) створив небезпеку, терор і насильство».

Він сказав, що Ізраїль «повинен припинити такі безпідставні звинувачення», попередивши: «Хто сіє вітер, той і пожне вихор».

Ескалація відбувалася на тлі гострих переговорів між Іраном і світовими державами у Відні, щоб спробувати відродити провальну угоду 2015 року, що обмежує ядерну програму Ірану.

Західні країни підозрюють, що Іран може прагнути створити ядерну зброю в порушення конвенцій, що Іран категорично заперечує.