FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Вересень
2021

Велика палата Верховного Суду призначила на 14 вересня розгляд справи ПриватБанку про виплату компаніям Суркісів $350 млн

Київ. 13 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Велика палата Верховного Суду призначила на 14 вересня розгляд справи про оскарження рішення суду від 2017 року щодо зобов’язань банку обслуговувати розміщені до націоналізації на рахунках його кіпрської філії депозити компаній братів Суркісів, які оцінюють зобов’язання за ними в $347,4 млн.

"14 вересня відбудеться чергове засідання Великої палати Верховного Суду з розгляду справи №757/7499/17 про оскарження ухвали щодо забезпечення позову компаній-нерезидентів, пов’язаних із братами Суркісами, на підставі якої іноземні компанії, пов’язані з сім’єю Суркісів, намагаються стягнути з банку майже $350 млн", – повідомляється на сайті банку в понеділок.

Зазначено, що розгляд має відбутися в письмовому провадженні – без участі сторін.

Прес-служба також повідомила, що ПриватБанк звертався до суду з клопотанням про надання можливості представникам банку взяти участь у судовому засіданні.

Як повідомлялося, Печерський райсуд Києва 9 лютого 2017 року своїм рішенням за позовом компаній Суркісів зобов’язав ПриватБанк виконувати умови депозитних договорів, укладених кіпрською філією банку з відповідними компаніями. Спроба Кабміну оскаржити цей вердикт в апеляційному суді не увінчалася успіхом. У свою чергу ПриватБанк подав касаційну скаргу.

Поки ж 15 квітня 2020 року Київський апеляційний суд відхилив апеляцію держвиконавця, залишивши в силі роз’яснення судді Підпалого щодо рішення 2017 року у вигляді зобов’язання ПриватБанку компенсувати компаніям Суркісів $250 млн.

На підставі рішення судді Підпалого відразу шість британських компаній-стягувачів 28 квітня 2020 року окремо звернулися до Державної виконавчої служби із заявою щодо його примусового виконання, а 29 квітня ДВС Печерського району відкрила виконавче провадження і направила відповідне повідомлення боржнику.

Як уточнив агентству "Інтерфакс-Україна" юридичний радник ПриватБанку Андрій Пожидаєв, загальний розмір вимог компаній становить $347,4 млн.