FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

Велика Британія та Японія узгодять дії щодо зниження залежності від енергопоставок із Росії

Лондон. 5 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон та глава уряду Японії Фуміо Кісіда на зустрічі в Лондоні обговорять Україну, тиск на Росію та зниження залежності від російських енергопоставок, повідомляє канцелярія британського прем’єра.

"Прем’єр-міністр прийме сьогодні свого японського колегу, щоб поглибити відносини Великої Британії з нашим найближчим азіатським партнером у сфері безпеки та швидко прискорити співпрацю в галузі оборони, торгівлі та зеленої енергетики", – йдеться у повідомленні.

"Очікується, що Велика Британія та Японія узгодять спільні дії, щоб допомогти ключовим економікам знизити залежність від російських постачань енергоносіїв", – зазначили на Даунінг-стрит.

Повідомляється, що переговори двох лідерів також будуть присвячені подіям в Україні та обговоренню того, як "міжнародні альянси можуть продовжувати чинити максимальний тиск на режим президента Путіна, підтримуючи Україну та інші європейські країни".

Крім того, лідери Японії та Великої Британії повинні узгодити нову оборонну угоду, яка "дозволяє японським і британським силам працювати, тренуватися і діяти разом, для зміцнення прихильності Великої Британії до Індо-Тихоокеанського регіону і забезпечення подальшого захисту глобального миру і безпеки", додали в канцелярії.

"Велика Британія стане першою європейською країною, яка уклала таку угоду з Японією", – уточнили там.