FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Березень
2021

Вчені вперше зафіксували над Землею космічний ураган з плазми

Вчені вперше виявили свідоцтва існування урагану з плазми в верхніх шарах атмосфери Землі. Це явище ніхто ніколи ще не спостерігав. Плазмовий шторм стався 20 серпня 2014 року в іоносфері над Північним полюсом. Виявити його допомогло вивчення старих даних з метеорологічних супутників. Схоже, що це звичайне для Всесвіту явище, яке ми пропустили.

Згідно з даними з метеорологічних супутників під управлінням Міністерства оборони США, плазмовий ураган тривав близько восьми годин і охоплював зону діаметром близько тисячі кілометрів. Ураган у вигляді хмари електронів в точності нагадував своїх дощових тезок в нижніх шарах атмосфери: у нього був центр з відносно повільним обертанням шарів і швидкі зовнішні крила, що обертаються з величезною швидкістю. Цікаво, що в цей час на Землі і в ближньому космосі не було будь-яких природних аномалій магнітних полів. Як то кажуть, ніщо не віщувало.

«До сих пір не було впевненості в тому, що урагани з космічної плазми взагалі існували, тому довести це за допомогою такого разючого спостереження неймовірно, – каже Майк Локвуд (Mike Lockwood), автор дослідження, що описує цю подію. – Тропічні шторми пов’язані з величезною кількістю енергії і ці космічні урагани повинні бути викликані надзвичайно великою і швидкою передачею енергії сонячного вітру і заряджених частинок у верхні шари атмосфери Землі».

Судячи з усього, подібні плазмові урагани повинні бути частим явищем на Землі та інших планетах. Потенційно вони можуть впливати як на роботу систем геопозиціонування і електроніку на Землі, так і в ближньому космосі на супутники. Тому до даного явища вчені збираються уважно придивитися.