FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Лютий
2021

Вчені створили пристрій, який дозволяє заряджати переносну електроніку від тепла людського тіла

Не секрет, що людське тіло виробляє тепло, необхідне для підтримки життєдіяльності організму. Група дослідників з Університету Колорадо задалася питанням: чи можна теплом тіла живити електроніку? Виявилося, що можна, і вони довели це, розробивши переносний пристрій, щоб перетворювати тепло тіла в електрику.

Дослідники припускають, що подібні пристрої, виконані у форм-факторі кілець або браслетів, в найближчому майбутньому зможуть живити переносну електроніку. Вчені вирішили трохи краще дослідити можливості термоелектричних генераторів. Конструкція розробленого ними пристрою включає в себе модульні термоелектричні чіпи, динамічний поліаміновий матеріал і рідкометалеву електропроводку. Повна назва розробки звучить як «М’який модуль з жорсткою материнською платою». Пристрій може розтягуватися до 120% від свого початкового розміру, що дозволяє надіти його на руку як браслет або кільця. Цікавою особливістю є його можливість до самовідновлення. Якщо пристрій розірветься в будь-якому місці, кінці розриву достатньо просто притиснути один до одного, щоб вони склеїлися.

Ще однією важливою особливістю є те, що коли користувачеві знадобиться більша кількість енергії, він може запросто об’єднати два або більше термоелектричних генератора для вироблення більшої кількості електрики. За словами розробників, прогулянка швидким кроком дозволить генерувати електрику з напругою близько 5 вольт в пристрої розміром зі спортивний браслет.

Кінцева мета розробників полягає в тому, щоб можна було створити переносний пристрій, такий як фітнес-трекер, який не потребує батареї. Це досить цікава концепція, яка може бути реалізована в комерційних пристроях протягом наступного десятиліття.