FOLLOW US ON SOCIAL

Вчені Кью назвали нове дерево на честь Леонардо Ді Капріо

Нове для науки дерево було названо на честь Леонардо Ді Капріо.

Вчені Королівського ботанічного саду в К’ю кажуть, що хотіли віддати належне зірці за допомогу в рятуванні тропічного лісу від вирубки.

Дерево, яке отримало офіційну назву Uvariopsis dicaprio, росте тільки в лісах Камеруну, відомих своїм неймовірним біорізноманіттям.

«Ми вважаємо, що він відіграв вирішальну роль у припиненні вирубки лісу Ебо», – сказав доктор Мартін Чік з Кью.

Вчені та захисники природи жахнулися, коли почули про плани відкрити великі ділянки лісу Ебо для лісозаготівель.

Один з найбільших відносно недоторканих тропічних лісів у Центральній Африці, він є домом для народу банен та безлічі унікальних представників флори та фауни, включаючи горил, шимпанзе та лісових слонів, що знаходяться під загрозою зникнення.

Міжнародні експерти написали листа уряду, в якому задокументували дорогоцінні види тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення. Цю проблему підхопив ДіКапріо, чиї повідомлення у соціальних мережах мільйонам підписників додали імпульсу кампанії.

Пізніше уряд скасував плани дозволити лісозаготівлі, хоча ліс ще не був офіційно визнаний національним парком.

“Це могло бути просто відстрочкою виконання вироку”, – додав доктор Чік.

Дерево «дікапріо» – перша нова для науки рослина, яка була офіційно названа вченими К’ю у 2022 році шляхом публікації в науковому журналі PeerJ.

Маленьке тропічне вічнозелене деревце має блискучі жовті квіти, які ростуть із його стовбура. Член сімейства іланг-ілангів було знайдено лише на невеликій ділянці лісу та перебуває під загрозою зникнення.

Минулого року понад 200 рослин і грибів з усього світу були офіційно названі вченими Кью та їхніми співробітниками, у тому числі рожева лілія з того ж лісу, дикий тютюн, що ловить комах, знайдений в Австралії, та орхідея із зіркоподібними квітами з острова Мадагаскар, яка може рости у темряві.

Деякі з цих нових видів вже вимерли, і багато з них перебувають під загрозою зникнення через вирубку лісів, розчищення земель та посуху, повені та пожежі, спричинені зміною клімату.

Вважається, що з 16 нових видів орхідей, виявлених на Мадагаскарі, три вимерли в дикій природі через руйнування середовища проживання. Один зник через вирубку лісу для вирощування рослин для виробництва геранієвої олії, що використовується в ароматерапевтичній промисловості в Європі. А нова примула мису з Катанги до Конго перебуває під загрозою через видобуток міді.

Поки вид не отримає наукової назви, оцінка ризику його зникнення практично неможлива, що дуже ускладнює захист від зникнення.

Доктор Мартін Чік сказав, що список приголомшливих відкриттів від 2021 року є ще одним нагадуванням про те, що це наш останній шанс знайти невідомі види, дати їм імена та захистити їх до того, як вони вимруть.

“Як і раніше існують тисячі видів рослин і, можливо, мільйони видів грибів, про які ми не знаємо”, – сказав він. «Це природне місце існування, в якому вони ростуть – особливо ліс, все більш і більш швидко руйнується нами, людьми».