Недавні записи
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
- ІІІ Національний туристичний саміт 23.11.2024
Вартість овочів в Україні в 2022 році досягла рекордних значень, наступного року очікується їх зниження через нарощування виробництва – УПОА
Київ. 20 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Вартість овочів у 2022 році в умовах війни і тимчасової окупації РФ частини території України досягла рекордних значень, тому наступного року очікується нарощування площ під ними та пов’язане з цим зростання пропозиції і скорочення цін, повідомляється на сайті Української плодоовочевої асоціації (УПОА) у вівторок.
"Овочі будуть дешевшими. А ще я впевнений, що наступного року половина України буде у моркві та цибулі. Адже саме ці овочі у 2022 році побили власні цінові рекорди. Ціни на суницю наступного року будуть досить високими, як і цього року. А ось ціни на лохину знизяться, будуть не більше, ніж у 2022-му, або навіть нижче. Щодо малини: ціни будуть такими, як нині. Загалом вартість ягід та фруктів варто очікувати на плюс-мінус таку саму, як і цього року", – наводить слова свого президента Тараса Баштанника асоціація.
За його даними, ціни на яблука наступного року також залишаться високими, а вартість лохини залежатиме від урожаю.
Асоціація зазначила, що площі насаджень під ягодами у 2022 році не скорочувалися і значно не збільшувалися через відсутність інвестицій, навіть серед великого бізнесу та рослинницьких холдингів, багато з яких мають свої ягідні плантації.
"Динаміка збільшення площ у чотири-п’ять разів менша, ніж торік. І це цілком логічно – у країні війна. Сади та плантації – це багаторічні насадження, це не зернові, які висівають на рік. До того ж мало в кого з інвесторів сьогодні все добре з бізнесом. Ягоди висаджує велика кількість зернових компаній, але ситуація в зерновому бізнесі сьогодні дуже плачевна. Про які інвестиції тут можна говорити взагалі?" – констатує Баштанник у повідомленні УПОА.
Асоціація зазначила, що із насінням для вирощування плодоовочевої продукції в Україні не буде проблем, оскільки країна щорічно споживає конкретну кількість насіннєвого матеріалу. Ці показники не зміняться, хоча частина насіння, яку раніше постачали до тимчасово окупованих територій на півдні України, тепер прямуватиме до інших регіонів.