FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

15
Березень
2023

ВАКС почав по суті розглядати справу про штучне заниження вартості ліцензії на Свистунківсько-Червонолуцьке родовище

Київ. 15 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Вищий антикорупційний суд (ВАКС) розпочав розгляд по суті у справі щодо завдання 196,8 млн грн збитків Українській державі через отримання незаконного дозволу на видобуток газу на Свистунківсько-Червонолуцькому газоконденсатному родовищі в Полтавській області.

“За результатами підготовчого засідання колегія суддів ВАКС призначила до розгляду по суті справу щодо завдання майже 197 млн грн збитків через незаконний дозвіл на видобуток газу, який було надано товариству “Аркона Газ-Енергія” за користування надрами Свистунківсько-Червонолуцького газоконденсатного родовища, що розташоване на Полтавщині”, – повідомляється в телеграм-каналі Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) у середу.

У справі обвинувачують шістьох осіб, серед яких колишній заступник директора з виробництва, економіки та загальних питань Українського державного геологорозвідувального інституту (УкрДГРІ), колишня завідувач сектору геолого-економічної оцінки ресурсної бази нафти і газу відділу геолого-економічної оцінки УкрДГРІ, експерт Державної комісії України по запасах корисних копалин та директор ТОВ “НВФ “Проект-Нафтогаз”, ексдиректор “Аркона Газ-Енергія”, а також провідний та головний інженери ТОВ “НВФ “Проект-Нафтогаз”.

За даними САП, під час підготовчого розгляду суд відмовив стороні захисту у зміні запобіжних заходів, що були застосовані до обвинувачених. Також суд звільнив чотирьох осіб від відповідальності за ст. 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення) у зв’язку із закінченням строків давності.

Як повідомлялося, слідство з’ясувало, що протягом 2016-2017 рр. “Аркона Газ-Енергія” неодноразово і безрезультатно зверталося до Державної служби геології та надр України по отримання спеціального дозволу на користування надрами родовища без проведення аукціону. Після зміни складу власників компанії державні та місцеві органи переглянули своє ставлення до звернень товариства. Після погодження у квітні 2017 року Полтавською обласною радою надання ліцензії без проведення аукціону учасники корупційної схеми розподілили ролі та розробили план із заниження суми збору за видачу зазначеного спецдозволу.

“Для цього вони використали неіснуючі показники проєктного видобутку газу та конденсату, капітальних вкладень та експлуатаційних витрат. У результаті встановили первісну ціну продажу спецдозволу в 3,8 млн грн. Водночас первісна вартість продажу спецдозволу мала становити 200,6 млн грн”, – розповіли в Національному антикорупційному бюро України.

У липні 2020 року НАБУ і САП повідомили шістьом особам про підозру в організації цієї схеми. Дії всіх шести підозрюваних кваліфіковано за статтею “зловживання владою або службовим становищем”, п’ятьох – “службове підроблення”. У вересні 2021 року слідство було завершено.

Британська компанія Enwell Energy, яка входить до групи “Смарт-Холдинг” Вадима Новинського, у березні 2020 року оголосила про купівлю за $8,629 млн компанії “Аркона Газ-Енергія”, яка володіє ліцензією на Свистунківсько-Червонолуцьке родовище, за $8,629 млн.

Джерело: https://t.me/sap_gov_ua/1230