Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
В Європі TikTok звинуватили в порушенні прав споживачів
Чим більшої популярності набувають соціальні мережі, тим більше уваги на їх дії звертають регулюючі органи. Європейська організація з захисту прав споживачів стверджує, що деякі дії і правила TikTok несправедливі до користувачів платформи, особливо до дітей.
Організація заявляє, що TikTok використовує неочевидні двозначні формулювання в умовах обслуговування користувачів. Крім того, соціальна мережа не здатна захистити дітей і підлітків від прихованої реклами та шкідливого контенту. Генеральний директор Європейської організації споживачів (BEUC) заявляє, що за останні роки TikTok стала однією з найпопулярніших соцмереж у Європі. Проте, сервіс масово порушує права своїх користувачів. BEUC виявила цілий ряд порушень в діяльності TikTok, і на цій підставі подала скарги до Єврокомісії та національних органів в 15 країнах ЄС.
Деякі дії, на які скаржиться BEUC, є стандартною практикою для більшості соцмереж. Мова йде про право використовувати опублікований користувачами контент в будь-яких цілях без винагороди. Більше десяти років тому подібна поведінка Facebook викликала обурення серед користувачів соціальної мережі. Крім того, BEUC заявляє, що TikTok порушує Загальні правила захисту даних, оскільки у відкритій формі не повідомляє користувачам, які їх персональні дані збирає і чому. Розслідування передбачуваних порушень TikTok правил захисту даних вже ведуться Францією, Італією, Данією та Нідерландами.
Крім того, увагу регулюючих органів привернула проблема прихованої реклами. Мова йде про брендовані хештеги. Багато впливових акаунтів спонукають користувачів створювати контент, пов’язаний з певними продуктами. Скарги BEUC стосуються і віртуальної системи подарунків TikTok. З її допомогою користувачі можуть купувати монети, які потім можна використовувати для придбання віртуальних подарунків. Повідомляється, що TikTok зберігає за собою абсолютне право регулювати обмінний курс між монетами і подарунками, спотворюючи фінансові транзакції в свою користь.
Нагадаємо, що в минулому році підвищена увага до TikTok викликала спробу тодішнього президента США Дональда Трампа змусити ByteDance продати американський бізнес TikTok групі компаній на чолі з Oracle. Проте, внаслідок зміни влади в країні, операція з продажу соціальної мережі може бути повністю скасована.