FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

В ЄС обговорять тему цін на енергоносії

Брюссель. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС – В Єврокомісії в середу відбудеться нарада за цінами на енергоносії, які різко піднялися цієї осені.

Згідно з розкладом на середу, опублікованому на сайті європейської відеослужби, де транслюють заходи ЄС, нараду заплановано на першу половину дня.

Минулого тижня єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон, відповідаючи на питання в Європарламенті, заявила, що в Єврокомісії перевіряють дані про можливі маніпуляції з цінами на газ в Європі.

"Знаю, що деякі з вас стурбовані тим, що, можливо, були маніпуляції на європейському ринку енергетики. Ці побоювання ми сприймаємо всерйоз і проводимо розслідування", – сказала вона, відповідаючи на питання депутатів у Європарламенті.

"Згідно з нашими першими оцінками, Росія виконує всі довгострокові контракти, але при цьому – додаткових поставок не проводить", – додала вона.

Сімсон пообіцяла, що Єврокомісія представить "інструментарій" заходів, які можна схвалити в короткостроковій і середньостроковій перспективах для вирішення проблеми високих цін на енергоносії.

Вона також закликала країни-члени ЄС розробити і реалізувати заходи адресної держпідтримки жителям і малому бізнесу, які найбільше постраждали від зростання цін на газ і електроенергію.

"Надання адресної підтримки споживачам, прямі виплати тим, хто найбільше схильний до ризику "енергетичної бідності", зниження податків на електроенергію… – все це заходи, які можна дуже швидко схвалити відповідно до законів ЄС", – заявила Сімсон.

За її словами, "безпосереднім пріоритетом повинно бути пом’якшення соціальних наслідків і захист вразливих домогосподарств", необхідно гарантувати, що енергетична бідність не погіршиться.

Вона також зазначила, що підприємствам можна надати державну підтримку.

Сімсон вважає, що взимку ціни на енергоносії залишаться високими, а знизяться вони навесні.