Недавні записи
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
- Особливості податкової системи Франції на кінець 2024 року – стислий аналіз 28.12.2024
- Ціни на квартири в Сербії у 2025 році: нові реалії та перспективи 28.12.2024
- Реалізація урядового експериментального проекту з переходу від військової служби до цивільного життя 19.12.2024
- Огляд-прогноз курсу гривні щодо ключових валют від аналітиків КИТ Group 16.12.2024
В Україні у 2022 році зафіксовано 9 спалахів АЧС – Держпродспоживслужба
Київ. 21 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – В Україні у 2022 році зафіксовано дев’ять спалахів африканської чуми свиней (АЧС): три в Сумській області, два в Миколаївській та по одній у Чернігівській, Київській, Житомирській та Кіровоградській областях.
Як повідомляється на сайті Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, кількість випадків АЧС минулого року скоротилася до 9 з 16 у 2021 році завдяки дотриманню санітарно-гігієнічних вимог та своєчасної локалізації спалахів.
За даними відомства, минулого року проведено 120,5 тисяч досліджень щодо виявлення грипу птиці серед спеціалізованих та особистих селянських птахівницьких господарств, а також серед дикої перелітної та синантропної птиці. За їхніми результатами минулого року спалахів пташиного грипу не виявлено.
Крім того, у 2022 році було здійснено 42,4 млн щеплень птахів проти хвороби Ньюкасла у домогосподарствах населення (поширення захворювання не допущено); 2,0 млн серологічних досліджень на бруцельоз; 4,2 млн щеплень свійських тварин проти сказу; 1,6 млн досліджень великої рогатої худоби на лейкоз (в Україні залишається 17 неблагополучних пунктів).
За минулий рік також здійснено 2,5 млн щеплень сільськогосподарських тварин проти сибірки (виявлено один випадок сибірки в Київській області); 6,5 млн щеплень свиней проти класичної чуми свиней (спалаху захворювання не допущено); 2,2 млн досліджень на туберкульоз (захворювання не виявлено).
“Держспоживслужба продовжує і надалі забезпечувати здійснення всіх необхідних діагностично-профілактичних та лікувальних заходів для забезпечення стабільної епізоотичної ситуації в Україні”, – підсумувало відомство у повідомленні.
Відомство також нагадало, що власники свиней та ветеринарні фахівці зобов’язані передавати їй інформацію про випадки захворювання на АЧС до територіальних органів служби.
Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання домашніх та диких свиней, вперше зафіксоване у 1903 році у Південній Африці. АЧС не піддається лікуванню та вакцинопрофілактиці, зупинити поширення вірусу можна лише карантинними заходами. АЧС безпечний для людини, але призводить до економічої шкоди, оскільки всі тварини в осередку зараження мають бути знищені.