FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Квітень
2023

В Україні судитимуть військового РФ, який знущався над жителями Ірпеня

Київ. 3 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – В Україні судитимуть російського військовослужбовця, який під час окупації Київської області знущався з жителів Ірпеня, імітував їх розстріл, повідомляє Офіс генерального прокурора.

“За процесуального керівництва прокурорів Офісу генерального прокурора скеровано до суду обвинувальний акт стосовно військовослужбовця збройних сил РФ за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438, ч. 1 ст. 438 КК України)”, – ідеться в повідомленні відомства в телеграм-каналі в понеділок.

За інформацією прокуратури, розслідуванням встановлено, що протягом березня 2022 року старший стрілець розвідувального взводу 104-го гвардійського десантно-штурмового Червоного прапора полку разом з іншими військовослужбовцями РФ проводили спеціальні рейди у м. Ірпінь Бучанського району Київської області.

“Вони жорстоко, образливо та принизливо ставилися до цивільного населення, намагаючись виявити патріотично налаштованих громадян України. На території Ірпінського військового госпіталю вони виявили двох цивільних осіб. Допитавши їх, та не отримавши бажаної інформації, обвинувачений наказав чоловікам стати на коліна та притулити голови один до одного. З метою залякування він імітував їх розстріл, здійснивши декілька пострілів над головами чоловіків”, – ідеться в повідомленні.

Надалі, за інформацією прокуратури, обвинувачений разом із командиром відділення та іншими військовослужбовцями РФ незаконно проникли до житлового будинку, де перебували двоє цивільних осіб.

“Вони нанесли удари по тулубу і голові потерпілого та, імітуючи вбивство, здійснювали постріли поряд з головою. Для проведення допиту вивели потерпілого у двір будинку. Там військовий РФ нібито через ненадання “правдивої інформації” направив на потерпілого автоматичну зброю. Імітуючи розстріл, він здійснив дві черги пострілів з однієї та іншої сторони потерпілого, завдавши йому сильних моральних та психічних страждань”, – наголошується в повідомленні.

Наразі обвинувачений перебуває під вартою.

Досудове розслідування – міжвідомча слідча група з числа слідчих ГСУ Нацполіції України та ГСУ ДБР.

Джерело: https://t.me/pgo_gov_ua/10967