FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

03
Квітень
2023

В Україні можуть з'явитися 40 компаній протимінної діяльності для розмінування сільгоспземель – ЄБА

Київ. 3 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Вирішити проблему якнайшвидшого розмінування 174 тис. кв. км потенційно небезпечних земель сільгосппризначення можна завдяки збільшенню кількості операторів та спеціалістів на ринку протимінної діяльності, потенційно в Україні їх може з’явитися майже 40, повідомила Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) у пресрелізі.

Коментуючи в понеділок підсумки організованої асоціацією зустрічі з представниками Мінекономіки, Мінагрополітики, Міноборони, “Укроборонпрому” і бізнесу, в ЄБА зазначили, що в Україні тільки два органи надають відповідну сертифікацію – Міноборони і ДСНС, і лише три центри проводять навчання саперів.

Згідно з даними асоціації, на створення оператора протимінної діяльності потрібно щонайменше півроку: чотири місяці (400 годин) навчання саперів і два-три місяці сертифікації компанії. А приблизна вартість обладнання однієї групи саперів із десяти осіб становить $100-150 тис.

У релізі ЄБА зазначено, що щодня спецслужби обстежують майже 70 га землі, до робіт залучають урядові підрозділи, зокрема ДСНС, Нацгвардію, Нацполіцію. До гуманітарного розмінування залучено 144 групи неурядових організацій загальною чисельністю орієнтовно 600 фахівців, які працюють на всіх територіях, окрім зони ведення бойових дій і територій, прилеглих до лінії зіткнення.

За даними Світового банку, пріоритетне розмінування с/г земель обійдеться приблизно в $1,5 млрд. Орієнтовна вартість нетехнічного обстеження одного гектара може становити 5-7 тис. грн. В умовах високого попиту і недостатньої кількості фахівців вартість розмінування гектара може перевищувати вартість самої землі.

Учасники зустрічі надішлють рекомендації міжвідомчій групі з питань розмінування для обговорення з усіма залученими стейкголдерами, зазначено в повідомленні.