FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

07
Лютий
2022

В Ісландії до 2024 року можуть заборонити китобійний промисел

Комерційний китобійний промисел в Ісландії може бути заборонено протягом двох років.

Північноєвропейська країна, острів у Північній Атлантиці, є одним з небагатьох місць, де дозволено полювання на китів.

Але попит на м’ясо ссавців різко знизився з того часу, як Японія відновила комерційний китобійний промисел у 2019 році.

Міністр рибальства Ісландії заявила, що полювання на китів більше не приносить прибутку.

«Чому Ісландія має ризикувати промислом, який не приносить жодної економічної вигоди, щоб продавати продукт, на який майже немає попиту?» – Свандіс Сваварсдоттір написала у п’ятницю в газеті Morgunbladid.

Останні річні квоти Ісландії дають змогу полювати на 209 фінвалів, які вважаються зникаючими, і на 217 малих полосатиків — одного з найдрібніших видів.

Але пані Сваварсдоттир, член Руху лівих та зелених, сказала, що той факт, що за останні три роки було вбито лише одного кита, свідчить про те, що ця практика не принесла країні великої економічної вигоди. Вона сказала, що це буде ключовим фактором при ухваленні рішення щодо продовження китобійного промислу після 2023 року.

Коли Японія відновила комерційний китобійний промисел у 2019 році після 30-річної перерви, це призвело до значного падіння попиту на експорт китів з Ісландії, що зробило полювання менш прибутковим.

Інші фактори також зробили китобійний промисел складнішим. Правила соціального дистанціювання зробили ісландські заводи з переробки китового м’яса менш ефективними, а розширення забороненої для рибальства прибережної зони збільшило вартість полювання на китів.

Пані Сваварсдоттір також сказала, що китобійний промисел в Ісландії може негативно вплинути на економіку, наприклад, мережа Whole Foods, що базується в США, припинила продавати ісландські продукти, коли в 2006 році там відновився комерційний китобійний промисел.

Цю новину вітали учасники кампанії, котрі вже багато років закликають до припинення вбивства китів в Ісландії.

«Очевидно, це дуже приємна новина… За останні роки ісландські китобої вбили сотні китів, незважаючи на майже нульовий внутрішній попит», – сказала Ванесса Вільямс-Грей із британської благодійної організації Whale and Dolphin Conservation.

Інші галузі, пов’язані з китами, нині успішніші в Ісландії: сотні тисяч спостерігачів за китами відвідали острів у 2019 році, сподіваючись миготливо побачити морських ссавців.

Нині Ісландія, Норвегія та Японія є єдиними країнами, де дозволено комерційний китобійний промисел.