Недавні записи
- Кількість звільнень в IT-компаніях світу перевищила 200 тис. цього року – дослідження 31.05.2023
- УЗ візьме участь у проєкті відновлення залізничного коридору протяжністю понад 400 км на території Молдови 31.05.2023
- Стало відомо, яким кольорам смартфонів віддають перевагу українці 31.05.2023
- У Чорному морі перебувають 4 російські ракетоносії із загальним залпом до 34 “Калібрів” – ВМС ЗСУ 30.05.2023
- Apple готується до масового виробництва iPhone 15 30.05.2023
Ув'язнені Рівненської колонії виманювали гроші у родичів зниклих безвісти українських військових – СБУ
Київ. 30 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Служба безпеки України та Нацполіція викрили шахрайську схему ув’язнених Рівненської колонії з виманювання грошей у родичів українських військовополонених, повідомляє СБУ.
“Незаконну діяльність організували троє ув’язнених місцевої виправної колонії, які відбували покарання за тяжкі злочини. Зловмисники знаходили в інтернеті людей, які розшукують своїх близьких, учасників бойових дій, і представлялись їм військовослужбовцями”, – ідеться в повідомленні української спецслужби в телеграм-каналі в четвер.
За інформацією СБУ, ув’язнені за гроші пропонували родичам “допомогу” у встановленні місця перебування та стану здоров’я зниклих воїнів або навіть звільнення їх із полону.
“Вартість таких “послуг” становила від 3 до майже 100 тис. грн. Сума залежала від емоційно-психологічного стану потерпілих та їхніх фінансових можливостей. Гроші просили переказувати на банківські картки знайомої одного із ув’язнених. Після отримання коштів зловмисники припиняли спілкування з потерпілим і більше не виходили з ним на зв’язок”, – уточнюється в повідомленні.
Встановлено, що шахраї підшукували своїх жертв у тематичних спільнотах популярних соцмереж, до яких долучалися з фейкових акаунтів, знаходили інформацію про розшукуваних військових і заходили в приватне листування з їхніми родичами.
Під час обшуків за місцем відбування покарання та за адресою проживання знайомої одного з ув’язнених правоохоронці вилучили мобільні телефони та планшети, майже 2 десятки сім-карток різних мобільних операторів, на які були зареєстровані фейкові акаунти та з яких зловмисники телефонували потерпілим, п’ять банківських карток, на які надходили кошти від потерпілих, чорнові записи з доказами незаконної діяльності.
Наразі вирішується питання повідомлення фігурантам про підозру за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Триває розслідування щодо притягнення винних до відповідальності.
Джерело: https://t.me/SBUkr/7741