FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Травень
2022

УВКПЛ зареєструвало 6 тис. 731 постраждалого від війни в Україні серед цивільного населення з 24 лютого

Київ. 5 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Управління верховного комісара ООН з прав людини з 24 лютого зареєструвало 6 тис. 731 постраждалого від війни в Україні серед цивільного населення, повідомила верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет.

"Мій офіс зареєстрував 6 тис. 731 постраждалого серед цивільного населення з 24 лютого. Ми знаємо, що реальні цифри набагато вищі. Як мій офіс постійно повідомляє, більшість цих жертв були спричинені використанням вибухової зброї з широким радіусом дії в населених пунктах, таких як обстріл з важкої артилерії, зокрема реактивними системами залпового вогню, ракети та авіаудари", – сказала Бачелет на засіданні Ради безпеки ООН у Нью-Йорку в четвер.

Вона зазначила, що в районах навколо Києва з кінця лютого, протягом майже п’яти тижнів, російські війська були націлені на цивільних осіб чоловічої статі, "яких вважали підозрілими".

"Чоловіків затримували, били, страчували без суду та слідства, а в деяких випадках вивозили до Білорусі та Росії", – зазначила Бачелет.

За її словами, в інших областях, контрольованих російськими військовими та пов’язаними збройними групами, таких як Харківська, Донецька, Луганська, Запорізька та Херсонська, УВКПЛ продовжує документувати довільні затримання, насильницьке зникнення представників місцевих органів влади, журналістів, активістів громадянського суспільства, військовослужбовців у відставці та Збройних сил, інших цивільних осіб збройними силами Росії та афілійованими збройними формуваннями.

"Станом на травень мій офіс задокументував 187 випадків, з яких п’ять жертв було знайдено мертвими", – додала Бачелет.

Окрім того, УВКПЛ також задокументувало вісім можливих і насильницьких зникнень людей, які вважалися проросійськими на підконтрольній уряду території.