FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Березень
2023

Усі винні за воєнні злочини в Україні, зокрема Путін, мають бути притягнуті до відповідальності – президент Європарламенту

Київ. 4 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Без притягнення до відповідальності винних за військові злочини в Україні неможливий мир, заявила президент Європейського парламенту Роберта Метсола.

“Коли ми говоримо про мир, ми повинні говорити про притягнення до відповідальності. Хто б не був відповідальний за ці злочини, він має заплатити. Це означає, що якщо ми знайдемо юрисдикцію для злочину агресії, тоді ми повинні знайти правові засоби для реалізації”, – сказала вона на брифінгу у Львові в суботу вранці.

Метсола зазначила, що під час зустрічі з генпрокурором України Андрієм Костіним, вона побачила значний прогрес у питанні створення трибуналу і “дуже хороші пропозиції”.

“Також ми зустрінемося зі співробітниками ООН. Ми маємо упевнитися, що маємо механізми, насамперед щоб збирати докази, а пізніше – переслідувати їх у судовому порядку. Ми розуміємо, що для притягнення до відповідальності за злочин агресії, має бути створено спецтрибунал”, – наголосила вона.

За словами Метсоли, “це більше не питання того – як це зробити, а питання – коли”.

Вона наголосила, що до відповідальності мають бути притягнуті всі винні за злочини, “включно з президентом РФ Путіним, оскільки без цього мир не настане”.

“І це фундаментальна причина, чому я тут сьогодні”, – додала глава Європарламенту.