FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

09
Березень
2023

Усі три працюючі АЕС України через загрозу ракетних обстрілів знизили потужність до 4700 МВт – "Енергоатом"

(виправлена, уточнено загальну потужність АЕС на підконтрольній території України)

Київ. 9 березня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Південноукраїнська, Хмельницька та Рівненська АЕС загальною потужністю близько 7,8 тис. МВт через загрозу ракетних атак російських загарбників знизили потужність до 4700 МВт, повідомила НАЕК “Енергоатом” у телеграм-каналі у четвер уранці.

“Станом на 6:30 четверга всі енергоблоки сумарно видають в енергосистему 4700 МВт”, – ідеться в повідомленні.

У НАЕК також уточнили, що остання лінія енергопостачання окупованої Запорізької ЗАЕС відключилася внаслідок російських ракетних обстрілів о 3:53 9 березня.

“Наразі станція знеструмлена і перейшла в режим блекауту вшосте за час окупації, 5-й і 6-й енергоблоки переводяться в холодний стан, увімкнулися 18 дизель-генераторів для забезпечення власних потреб ЗАЕС. Пального для їхньої роботи залишається на 10 діб”, – описали ситуацію в “Енергоатомі”.

Там зазначили, що в разі неможливості відновлення зовнішнього живлення станції, протягом цього часу може статися аварія з радіаційними наслідками для всього світу.

“Розпочався зворотний відлік часу”, – прокоментували в компанії.

Як повідомлялося, окупована ЗАЕС через обстріли опинилася вшосте з моменту окупації 4 березня 2022 року повністю знеструмленою, втративши зв’язок з останньою ЛЕП і можливість отримувати е/е від української мережі, перейшла на дизель-генератори.