Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Усі сторони погодилися продовжити Стамбульську зернову ініціативу, повідомив генсек ООН
Київ. 17 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Усі учасники Чорноморської зернової ініціативи – Росія, Туреччина та Україна – погодилися продовжити цю угоду, заявив у четвер генсек ООН Антоніу Гутерреш.
"Я вітаю домовленість усіх сторін про продовження Чорноморської зернової ініціативи, щоб сприяти безпечній навігації під час експорту зерна, продовольства та добрив із України", – йдеться у заяві Гутерреша, оприлюдненій на сайті ООН.
За словами генсека, зернова ініціатива необхідна для зниження цін на продовольство та добрива, а також для запобігання глобальній продовольчій кризі. Гутерреш додав, що ця чорноморська угода "продовжує демонструвати важливість обережної дипломатії у контексті пошуку багатосторонніх рішень".
Він також наголосив, що в ООН "віддані роботі з усунення перешкод для експорту продовольства та добрив із Росії".
Раніше міністр інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що ініціативу щодо безпечного транспортування агропродукції Чорним морем продовжено ще на 120 днів, гарантами виконання залишилися ООН і Туреччина.
У Стамбулі 22 липня за участю ООН, Росії, Туреччини та України відбулося підписання двох документів щодо створення коридору для вивезення зерна із трьох портів на українській території – "Чорноморська", "Одеси" та "Південного".