Недавні записи
- Представники IT-сектору та будівельної галузі, долучайтеся до «Construction Evolution Forum»! 29.11.2023
- Речі які реально допомагають девелоперам продавати квартири в новобудовах – експертна думка 29.11.2023
- Захист сайту від вірусів та злому 28.11.2023
- Цемент українського виробництва має стати ключовим матеріалом для відновлення – “Укрцемент” 28.11.2023
- Визнання крафтових виробників дистилятів дасть можливість удвічі збільшити кількість легальних виробників 27.11.2023
Усі на Венеру! Європейці теж затвердили проект відправки венеріанського зонда

Через десять років на орбіті Венери стане тісно. На початку 30-х років по орбітах навколо загадкової сестри Землі будуть кружляти зонди NASA, японського та індійського космічних агентств. Європейці теж вирішили не відставати і днями затвердили місію EnVision з вивчення географії, геології, тектоніки і атмосфери Венери. Європейський зонд буде відправлений до Венери в період з 2031 по 2033 роки, а його проект ще належить розробити.
«На нас чекає нова ера в дослідженні нашого найближчого, але зовсім іншого сусіда по Сонячній системі, – сказав Гюнтер Гейзінгер (Günther Hasinger), науковий директор ЕКА. – Разом з нещодавно оголошеними місіями на Венеру під керівництвом NASA, в найближче десятиліття у нас буде надзвичайно велика наукова програма на цій загадковій планеті».
Головна загадка Венери в тому, що вона при масі і розмірах Землі кардинально відрізняється від нашої планети за атмосферою і умовами на поверхні. Виникло навіть припущення, що викиди парникових газів на Землі можуть привести в підсумку до виникнення схожих умов на нашій рідній планеті. Вивчення геології і складу атмосфери Венери, чим також буде займатися зонд європейської місії EnVision, допоможе прояснити шлях еволюції нашої сусідки по системі і більше дізнатися про процеси освіти і розвитку планет.
На борту зонда EnVision будуть встановлені камери, спектрометри і радіолокатор. У космос станцію відправить ракета-носій «Аріан 6». До Венери апарат буде добиратися близько 15 місяців. Місія триватиме до 16 місяців з плановим сходом з орбіти. Мінімальна висота орбіти, на якій станція ще збереже працездатність, становитиме від 220 до 540 км. До цієї місії європейці успішно вивчали Венеру зондом Venus Express в період з 2005 по 2015 рік.