Недавні записи
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
Уряд схвалив законопроєкт про скасування 2% спрощенки з 1 липня
Київ. 27 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів України майже виконав один із п’яти структурних маяків Моніторингової програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ) та схвалив законопроєкт, що передбачає скасування з 1 липня цього року низки пільгових норм у Податковому кодексі, запроваджених Верховною Радою навесні минулого року після початку повномасштабної російської агресії.
"…окремі норми діють до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, але не пізніше ніж 1 липня 2023 року, зокрема: можливість для ФОП та юридичних осіб бути платниками єдиного податку III групи із застосуванням ставки єдиного податку у розмірі 2% суми доходу", – зазначив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Згідно з його постом у телеграмі, з середини року пропонується також скасувати можливість для ФОП-платників єдиного податку І та ІІ груп не сплачувати єдиний податок; поновити проведення документальних перевірок та застосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства.
Як повідомлялося, один із п’яти структурних маяків Моніторингової програми з МВФ передбачає подання до Верховної Ради до 31 січня трьох законопроєктів, що набувають чинності з 1 липня цього року: про скасування мораторію на проведення податкових перевірок; скасування особливостей застосування спрощеної системи оподаткування у вигляді єдиного податку у розмірі 2% та відновлення довоєнного режиму для таких платників; про забезпечення ефективного та повноцінного застосування реєстраторів розрахункових операцій у закладах роздрібної торгівлі (та пов’язаної з ними розрахунково-платіжної інфраструктури), зокрема поновлення відповідальності за порушення цих вимог.