FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

27
Листопад
2021

Уряд Індії має намір заборонити криптовалюту

Індія має намір реалізувати свій план щодо заборони більшості криптовалют у країні відповідно до довгоочікуваного законопроекту.

В останні місяці зросли очікування на те, що уряд може пом’якшити свій погляд на цифрові валюти.

Заборона буде стосуватися всіх приватних криптовалют з деякими винятками, щоб дозволити просування базової технології та її використання.

Ціни на криптовалюту впали на індійських біржах після того, як було оголошено рішення щодо майбутнього законопроекту.

Згідно з урядовим бюлетенем, заборона є частиною запропонованого законопроекту про криптовалюту та регулювання офіційної цифрової валюти, який буде внесено на його зимову сесію.

Запланований закон спрямований на створення сприятливих умов для створення офіційної цифрової валюти, яка буде випущена Резервним банком Індії (RBI).

План заборони всіх приватних криптовалют виявився по суті таким самим, як і раніше законопроект, представлений у січні.

В останні місяці вважалося, що уряд може пом’якшити свою позицію щодо криптовалют, можливо, прагнучи регулювати їх як активи, а не кошти платежу.

Хоча опис законопроекту залишився незмінним, точних відмінностей ще не підтверджено, оскільки останній проект ще не опубліковано.

За повідомленнями, вартість кількох цифрових валют впала після оголошення законопроекту.

Біткоїн впав більш ніж на 13% на індійській біржі WazirX, в той час як Shiba Inu та Dogecoin впали більш ніж на 15%.

Однак Глен Гудман, автор книги «Крипто-трейдер», заявив у радіопрограмі BBC World Business Report, що глобальний вплив був «відносно невеликий».

«Навіть коли Китай вирішив заборонити криптовалюту – а це була справді велика справа – він не знищив повністю криптовалютні ринки», – сказав він.

Згідно з відеозвітом місцевого новинного видання India Today, торгівля криптовалютою, швидше за все, продовжуватиметься відповідно до запропонованого законопроекту, якщо користувачі купуватимуть на біржах, які відповідають певним вимогам.

У звіті додано, що законопроект може бути спрямований на обмеження кола осіб, яким дозволено створювати криптовалюти з метою захисту інвесторів.

Згідно з веб-сайтом CoinDesk, вважається, що центральний банк країни RBI дотримується консервативних поглядів на криптовалюту.

У березні 2020 року Верховний суд Індії скасував заборону на торгівлю цифровою валютою, запроваджену RBI на два роки.

Минулого тижня керуючий RBI Шактиканта Дас заявив, що у банку «серйозні побоювання з точки зору макроекономічної та фінансової стабільності», і що технологія блокчейн може процвітати без криптовалют.

Однак пан Гудман вказав на недавню заборону в Китаї і план Сальвадора побудувати біткоін-місто біля підніжжя вулкана з використанням криптовалюти, яка використовується для фінансування проекту.

«Уряди використовують різні підходи до того, як вони це бачать», – сказав він. “Як загрозу, можливість чи щось середнє”.

Гудман сказав, що китайський уряд хоче позбавитися всіх цифрових валют, крім тієї, яку він створює.

«Вони хочуть домінувати в криптовалютах, і мені здається, що уряд Індії має таку саму ідею. Вони думають: “Що ж, якщо Китай робить це, то можемо і ми”».