FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

16
Березень
2023

Уряд Франції схвалить пенсійну реформу без згоди Нацзборів – прем'єр

Київ. 16 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Уряд Франції застосує статтю 49.3 конституції для схвалення пенсійної реформи без згоди парламенту, оголосила в четвер прем’єр-міністр країни Елізабет Борн.

“Я беру на себе відповідальність за дії свого уряду”, – сказала Борн у Національних зборах, пояснюючи своє рішення.

Вона наголосила на необхідності цієї реформи, оскільки, за її словами, “не можна залишати сумніви щодо майбутнього наших пенсій”.

Прем’єр зазначила, що законопроєкт, на думку уряду, є “компромісом”, його текст обговорювали і змінювали за результатами дебатів і обговорень і в парламенті, і після переговорів із профспілками.

Засідання в нижній палаті французького парламенту, в якій уряд не має більшості, раніше перервали, оскільки депутати опозиційних партій влаштували демарш. Коли Борн з’явилася в залі, вони її освистали, деякі з них почали співати “Марсельєзу”.

Після оголошення Борн про те, що уряд ухвалить реформу без згоди Національних зборів, глава ультраправої партії “Національне об’єднання” Марін Ле Пен заявила, що подасть запит про винесення вотуму недовіри уряду.

“Це визнання повного провалу Еммануеля Макрона. Ця реформа – єдина реформа, яку він захищав під час своєї президентської кампанії. Ми подамо запит на процедуру винесення недовіри уряду”, – сказала Ле Пен.

Раніше Сенат Франції схвалив законопроєкт про пенсійну реформу під час остаточного голосування в четвер 193 голосами “за” і 114 “проти”.

Своїм голосуванням сенатори затвердили проєкт закону, узгоджений напередодні спільним комітетом двох парламентських палат. Під час консультацій було усунуто суперечності щодо низки деталей, водночас головне положення про перехід до віку виходу на пенсію в 64 роки сумніву не піддавалося.

У середу Макрон провів нараду з членами уряду, на якій, за даними ЗМІ, не виключив розпуску Національних зборів і нових парламентських виборів у разі провального голосування.