FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

16
Лютий
2023

"Укрзалізниця" скасувала низку конвенційних обмежень під час перевезення вантажів у напрямку західних прикордонних переходів

Київ. 16 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – АТ “Укрзалізниця” (УЗ) скасувало низку конвенційних заборон, що діяли з середини минулого року під час перевезення вантажів у напрямку західних прикордонних переходів та були пов’язані з технологічними обмеженнями, повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов на нараді з учасниками ринку в четвер.

“Укрзалізниця” максимально сприяє перевезенням, тому ми максимально знімаємо обмеження”, – сказав Ткачов.

Зокрема, скасовано конвенційні заборони на всі перевезення вантажів у приватних вагонах із перестановкою візків європейського стандарту 1435 мм на колії через прикордонні станції Дякове (кордон із Румунією), через станції Могилів-Подільський і Сокиряни (кордон із Молдовою), а також під час перевезення у напрямку Рені та Рені-порт, запроваджені 29 червня 2022 року.

Крім того, скасовано обмеження щодо перевезення вантажів у приватних вагонах із перестановкою візків європейського стандарту 1435 мм через прикордонні станції Ягодин, Мостиська ІІ (у напрямку Польщі), запроваджені 27 червня 2022 року.

“Знято заборону на перестановочний рух по Мостиській, Ягодину – тепер переставляти візки може не лише парк “Укрзалізниці”, а й приватні перевізники. Сподіваюся, це простимулює перевезення в українських вагонах територією ЄС”, – уточнив Ткачов.

За його словами, за 15 днів лютого загальна черга в напрямку західних прикордонних переходів скоротилася на 10% – до 14944 вагонів, а вагонів із зерном – на 17%, до 3851 вагона. Середній час очікування у черзі – 7-8 діб, для зернових вантажів – 6 діб.

Найскладніша ситуація наразі спостерігається на Батєве-Еперєшке (кордон Угорщини), де в черзі перебуває 3061 вагон, з яких 1559 – із зерном, і час очікування сягає 15 діб. На другому місці Чоп – Чєрна-над-Тисою (кордон Словаччини), де зібралися переважно вагони, завантажені рудою (80% від загальної кількості), а час очікування в черзі також сягає 14 діб. Багато вагонів і на іншому прикордонному переході зі Словаччиною – Ужгород-Матівці, де в черзі перебувають 2308 вагонів (час очікування до 10 діб).

Решта переходів недовантажені, і є можливість значно збільшувати передачу. Їхній потенціал використовується лише на 57,4%, зазначили в УЗ.