FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

08
Березень
2023

"Укренерго" підтверджує стабільність ситуації в енергосистемі та відсутність дефіциту потужності 25 день поспіль

Київ. 8 березня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Ситуація в енергосистемі стабільна, дефіцит потужності в енергосистемі відсутній уже 25-й день поспіль і поки що не прогнозується, повідомила НЕК “Укренерго”.

“Знижене споживання, відновлення роботи деяких генеруючих потужностей, забезпеченість ресурсом гідрогенерації та сезонне стрімке зростання ВДЕ дозволило сформувати в енергосистемі певний резерв потужності, що підвищує рівень надійності електропостачання та операційної безпеки енергосистеми”, – йдеться в повідомленні компанії в середу.

Там зазначили, що за відсутності нових атак росіян на енергосистему ситуація залишатиметься стабільною й надалі.

Для підвищення надійності енергопостачання “Укренерго” продовжує ремонтні роботи в Одеській області, а також на всіх інших об’єктах компанії, пошкоджених ворожими обстрілами.

Як повідомлялося у вівторок із посиланням на директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка, профіцит в енергосистемі становить 1,5-2 ГВт (у денні години – ЕР), але попри це, загроза аварійних відключень електроенергії зберігатиметься до повного відновлення мережі та генерації, оскільки наразі схеми енергопостачання не настільки якісні та надійні, як до війни.

Декількома днями раніше “Укренерго” повідомила, що оскільки ситуація в енергосистемі стабілізувалася, компанія не інформуватиме про її стан у щоденному режимі, а переходить на інформування через день.