FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

17
Березень
2023

Україна наполягає, щоб зернова угода була безстроковою і продовжувалася автоматично на 120 днів, – Шмигаль

Київ. 17 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна наполягає, щоб зернова угода була безстроковою і продовжувалася автоматично на 120 днів, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Разом із партнерами докладаємо зусиль щодо продовження зернової ініціативи. З початку дії ініціативи нам вдалося експортувати понад 24 млн тонн продовольства”, – сказав Шмигаль на засіданні уряду в п’ятницю.

За словами прем’єра, у разі розблокування чорноморських морських шляхів Україна може експортувати вдвічі більше.

“Україна є однією з ключових ланок світової продовольчої безпеки. Тому ми наполягаємо, щоб зернова угода була безстроковою і продовжувалася автоматично на 120 днів. Такої самої позиції дотримуються Туреччина та ООН. Спроби агресора скоротити терміни продовження – це маніпуляція заради подальшого шантажу та нагнітання глобальної продовольчої кризи. Маємо цього не допустити”, – підсумував він.