FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

17
Лютий
2023

Український суд ухвалив заочний вирок гендиректору російського телеканалу RT – Офіс генпрокурора

Київ. 17 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Директора російського пропагандистського телеканалу RT визнано винним у публічних закликах до геноциду та насильницької зміни або повалення конституційного ладу (ч.2 ст.442, ч.3 ст.109 Кримінального кодексу України) та засуджено до максимально можливого за санкцією статті покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Як повідомляється на сайті Офісу генерального прокурора у п’ятницю, директор мовлення телеканалу, “будучи публічною особою, яка має вплив на аудиторію російських телеканалів, упродовж січня-березня 2022 року спонукав до повалення чинного в Україні конституційного ладу та ліквідації її державності”.

“Засуджений налаштовував російську аудиторію проти українців та закликав фізично знищити частину українського народу. Російський пропагандист на YouTube-каналі та у власному телеграм-каналі негативно висловлювався стосовно існування України як самостійної та суверенної держави”, – йдеться у повідомленні.

В Офісі генпрокурора зазначили, що засудженого вже внесено до санкційного списку Європейського Союзу за поширення антиукраїнської пропаганди.

Генеральним директором RT є Олексій Ніколов.