FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Вересень
2022

Українські правоохоронці розпочали розслідування за фактом проведення псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях України

Київ. 23 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Українські правоохоронці розпочали розслідування за фактом проведення псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей, повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора України.

"Лідери псевдореспублік "ЛНР" і "ДНР" спільно з представниками окупаційних адміністрацій в Херсонській та Запорізькій областях після нетривалої підготовки 23 вересня 2022 року розпочали проведення постановочного волевиявлення. Незаконні дії представників окупаційної влади спрямовані на зміну меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України", – йдеться у повідомленні.

У ньому уточнюється, що за обставинами проведення представниками держави-агресора псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей за процесуального керівництва прокуратур розпочато низку кримінальних проваджень за фактами посягання на територіальну цілісність і недоторканість України та колабораційної діяльність (ст. 110, ст. 111-1 КК України).

"Під час досудового розслідування здійснюється документування і перевірка причетності до протиправної діяльності понад 4000 осіб, задіяних в організації так званих референдумів", – наголосили в ОГУ.

Там додають, що правоохоронці також встановили особи понад тисячі російських силовиків, яких планують залучити до "охорони" заходів псевдоголосування. При цьому допомагати їм мають псевдочиновники, які увійшли до складу створених окупантами т.зв. органів влади.

"Перевіряється інформація, отримана співробітниками СБ України, щодо осіб, які добровільно погодились очолити так звані територіальні виборчі комісії. Наразі ідентифіковано понад 390 з них", – підсумували в Офісі генпрокурора.