FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Листопад
2021

Українські авіакомпанії нарівні з "Укрзалізницею" готові конкурувати за можливість оплати квитків із виплат вакцинованим громадянам

Київ. 23 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство інфраструктури України веде переговори з українськими авіакомпаніями щодо участі у програмі реалізації виплат 1 тис. грн вакцинованим громадянам.

"Ми, звісно ж, підтримуємо цю ідею, і розуміємо, що, найімовірніше, отримувачем цих коштів у результаті буде саме "Укрзалізниця". Водночас ми ведемо діалог з українськими авіакомпаніями, які заздалегідь висловили готовність адаптувати ціну та конкурувати за пасажирів. Наразі вже чотири українські авіаперевізники попередньо готові до реалізації цієї ініціативи", – заявив в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Він також повідомив, що інфраструктурні підприємства, такі як "Укрзалізниця" та Міжнародний аеропорт "Бориспіль", беруть участь у робочій групі разом із Міністерством цифрової трансформації та іншими учасниками.

"Наприкінці року ми завжди маємо певне зростання користування пасажирським транспортом. Але наразі, коли розпочалися обмежувальні заходи у зв’язку з посиленням епідемії COVID-19, ми відчуваємо якийсь відтік пасажирів, відповідно, недоотримуємо прибуток. Тому ми, звісно ж, як постраждала в цій частині галузь, дуже сподіваємося, що це нам допоможе", – наголосив він.

За словами Кубракова, ідея залучення у програмі інфраструктурних компаній полягає саме в тому, щоб щеплені українці могли оплатити поїздки Україною – для того, щоб розвивати внутрішній туризм.

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський 15 листопада заявив, що кожен українець, який отримав дві вакцини від COVID-19, зможе отримати 1 тис. грн на спорт, подорожі та відвідування культурних закладів.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що програма видачі 1 тис. грн вакцинованим громадянам стартує 19 грудня та триватиме до кінця 2022 року, у ній може взяти участь 6 тис. суб’єктів бізнесу. Він уточнив, що кошти буде виплачено на віртуальні платіжні картки через "Дію". На це у 2021 році буде передбачено 3 млрд грн із загального фонду бюджету і стільки ж – на наступний рік із можливістю розширення фінансування. Виплати не оподатковуватимуться і не вплинуть на виділення субсидій. При цьому кошти можна буде витратити на купівлю квитків у кіно, театр, концерт, заняття спортом, подорожі Україною потягом або літаком.

Повний текст інтерв’ю з міністром буде оприлюднено на сайті "Інтерфакс-Україна".