FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

Україні потрібен сучасний аналог Плану Маршалла – Зеленський на донорській конференції

Київ. 5 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україні потрібен стратегічний план міжнародної підтримки, це буде сучасний аналог історичного Плану Маршалла, заявив президент Володимир Зеленський, виступаючи у четвер за допомогою відеозв’язку на Міжнародній донорській конференції високого рівня щодо України у Варшаві.

"Відновлення України має тепер стати таким самим історичним прикладом для нашого часу та майбутнього, як відновлення європейських країн після Другої світової війни… Це буде інвестицією у стабільність усієї Центральної та Східної Європи. Щоб агресор знав, що він не зламає могутність Європи та вільніших націй, що все, що зруйноване війною, буде відновлено", – наголосив Зеленський.

Він зазначив, що свобода має продемонструвати, що вона захищає та забезпечує людей краще, ніж тиранія, яка десятиліттями користується величезним потоком грошей, продажем нафти, газу та іншої сировини, саме тому ця конференція така важлива для всіх у Європі і в стратегічному, і в тактичному плані.

Зеленський зазначив, що наразі Україна зберігає повну функціональність, але потребує достатніх фінансових ресурсів, "щоб українські чоловіки та жінки були забезпечені всім необхідним", і у безперервній роботі держава як розпорядник цих коштів покриватиме першочергові оборонні, соціальні та гуманітарні потреби.

Президент додав, що вже готується великомасштабний план відновлення та реконструкції.

За його словами, якщо цей новий План Маршалла для України передбачатиме швидкі та достатні кроки, це означатиме, що мільйони українців, які були переміщені внаслідок війни, зможуть повернутися додому.

"Чим закінчиться ця жорстока війна, вирішується не лише на полі бою, а ще й у питаннях економіки та фінансів, і гуманітарної підтримки, і у можливості забезпечити нормальне життя на звільнених територіях та відновити те, що було зруйноване російською армією", – підсумував Зеленський.

Він додав, що Україна пропонує своїм партнерам – цивілізованим та відповідальним країнам – взяти на себе патронаж над тими областями, містами та галузями України, які постраждали від війни, розв’язаної Росією, щоб спільно забезпечити повне їх відновлення.

"Я вірю, що сьогодні Європа покаже свої сили, ви покажете свої сили, зокрема сили міжнародних інститутів, інститутів ООН, представники яких наразі присутні з нами, тому що це для спільної свободи", – завершив виступ Зеленський.