FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Травень
2022

Українці майже за місяць "нульового" розмитнення ввезли понад 29 тис. машин, із них лише 236 дорожчі за 1 млн грн

Київ. 4 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Українці майже за місяць дії "нульового розмитнення" ввезених автомобілів ввезли 29,195 тис. авто, зокрема понад половина з них (16,793 тис.) – автомобілі вартістю до 100 тис. грн.

Таку статистику Держмитслужби оприлюднила народний депутат Альона Шкрум на своїй сторінці у фейсбуці, спростовуючи "поширення міфів про масове завезення елітних іномарок".

Згідно з наведеною статистикою, ще 11,406 тис. авто – це машини вартістю від 100 до 500 тис. грн, 760 од. – від 500 тис. до 1 млн грн, 196 машин – від 500 тис. грн до 1 млн грн, та лише 40 од. – дорожчі за 2 млн грн (Mercedes-Benz, Cadillac, AUDI, LEXUS, BMW).

"За місяць українці завезли справді велику кількість машин, але 65-70% з них усіх – це скромні, недорогі, старі, йдуть у переважній більшості на армію чи потреби тероборони та ЗСУ. З них також є відсоток, який іде сім’ям. Машини по $3 тис. дол. люди купують точно не від хорошого життя, а для того щоб мати фізичну можливість пересуватися під час війни", – коментує статистику нардеп.

За її оцінкою, ввезення майже 1 тис. авто дорожче за 500 тис. грн, тобто хороших машин "для себе, а не для армії" – не катастрофічний показник, але вважає, що на такі авто можна було б накласти податок, який, "наприклад, піде на ЗСУ".

Шкрум погодилася з необхідністю розвантажити черги на кордоні для полегшення доставки гуманітарки та машин для армії, але висловила думку, що "всі машини до 100 тис. грн (або навіть 200 тис.) мають і надалі завозитися без сплати податків або принаймні без підвищеного акцизу.

"А взагалі – потрібно було встановити в першочерговому законі ліміт на "нульове" розмитнення за вартістю. І за нормальною вартістю розмитнювати все, що дорожче за 200 тис., окрім пікапів для армії. Саме такі норми вимагатиму й подаватиму відповідні поправки", – написала народний депутат.

Як повідомлялося, на початку квітня парламент звільнив від сплати ПДВ, акцизу та ввізного мита транспортні засоби, що ввозяться, зокрема, з метою швидкої їх доставки для армії, тероборони, гуманітарних та військових потреб.

Водночас, за інформацією Мінінфраструктури, з 25 квітня легкові автомобілі, які українці ввозять з ЄС для особистих потреб, оформляють лише на певних пунктах пропуску з метою усунення великих черг, що виникли через скасування митних платежів.