FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

Україна зобов'язалася законодавчо забезпечити незалежність від політичного втручання призначення глави АМКУ – меморандум

Київ. 25 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна в рамках Меморандуму з Міжнародним валютним фондом (МВФ) зобов’язалася ухвалити законодавство про фінансову та операційну незалежність Антимонопольного комітету України (АМКУ), а також про прозоре, конкурентне й захищене від політичного втручання призначення голови комітету та державних уповноважених.

Відповідні наміри зазначено в тексті меморандуму, оприлюдненого Міністерством фінансів України та МВФ.

Крім цього, Україна має законодавчо встановити вичерпний перелік причин для звільнення голови АМКУ і держуповноважених.

Законодавство, яке Україна зобов’язалася ухвалити, також має передбачати посилення повноважень АМКУ, яке дасть змогу здійснювати фізичний пошук і конфіскацію документів для отримання інформації та обміну інформацією з правоохоронними органами та іншими урядовими органами, зазначено в меморандумі. Також Україна має намір надати рішенням АМКУ статус виконавчих документів, щоб уникнути необхідності забезпечувати виконання рішень через суд.

При цьому зазначено, що Комітет має почати публікувати інформацію про початок розслідувань та їхні результати.

Крім того, Україна, згідно з документом, має намір створити робочу групу за участю всіх ключових зацікавлених сторін, зокрема Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Міністерства енергетики та АМКУ, яка має до квітня 2022 року розробити спільний план заходів для підготовки та впровадження ринкових і антимонопольних нормативно-правових актів (НПА). У документі уточнюється, що йдеться, зокрема, про НПА щодо відокремлення операторів систем розподілу та постачальників так, щоб вони не могли мати одного й того самого бенефіціарного учасника.