Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Україна запропонувала Фінляндії допомогу у процесі заміни "Росатому" іншим постачальником ядерного палива – ДІЯРУ
Київ. 16 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – В.о. голови Державної інспекції ядерного регулювання України – головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки Олег Коріков запропонував голові органу з радіаційної та ядерної безпеки Фінляндії (STUK) Петтері Тііппані підтримку зусиль Фінляндії у напрямі заміни “Росатому” іншим дружнім постачальником.
“Олег Коріков поінформував Петтері Тііппану про стан упровадження альтернативного ядерного палива виробництва Westinghouse на енергоблоках ВВЕР-440 Рівненської АЕС та запропонував підтримку в зусиллях Фінляндії в напрямі переведення постачань ядерного палива від “ТВЕЛ” (входить до “Росатому” – ІФ-У) до дружнього постачальника”, – повідомило Держатомрегулювання (ДІЯРУ) в четвер.
Зустріч Корікова та Тііппани відбулася під час міжнародної конференції з питань ефективності системи регулювання ядерної та радіаційної безпеки “Готовність до майбутніх викликів в умовах швидкозмінного довкілля”, яку проводить МАГАТЕ з 12 по 17 лютого 2023 року.
“Важливим етапом у двосторонньому співробітництві регулюючих органів України та Фінляндії (STUK) стало підписання їх керівниками спільної заяви щодо започаткування проєкту фінсько-українського співробітництва з ядерної та радіаційної безпеки (FURN)”, – зазначили у ДІЯРУ.
Під час зустрічі було також констатовано, що Україна з початком повномасштабного вторгнення Росії має постійну потужну партнерську підтримку з боку Фінляндії, доповнили в інспекції.
“Україна високо цінує, що саме Фінляндія першою серед країн відмовилася від продовження реалізації проєкту будівництва у Фінляндії АЕС (“Ханхіківі-1″ – ІФУ) за російським проєктом”, – наголосили у ДІЯРУ.
Наразі у Фінляндії експлуатуються дві атомні електростанції – “Ловійса” та “Олкілуото” – загальною потужністю 2,7 ГВт. На АЕС “Ловійса” встановлено два реактори ВВЕР-440 радянського виробництва.