FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

16
Лютий
2023

Україна запропонувала Фінляндії допомогу у процесі заміни "Росатому" іншим постачальником ядерного палива – ДІЯРУ

Київ. 16 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – В.о. голови Державної інспекції ядерного регулювання України – головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки Олег Коріков запропонував голові органу з радіаційної та ядерної безпеки Фінляндії (STUK) Петтері Тііппані підтримку зусиль Фінляндії у напрямі заміни “Росатому” іншим дружнім постачальником.

“Олег Коріков поінформував Петтері Тііппану про стан упровадження альтернативного ядерного палива виробництва Westinghouse на енергоблоках ВВЕР-440 Рівненської АЕС та запропонував підтримку в зусиллях Фінляндії в напрямі переведення постачань ядерного палива від “ТВЕЛ” (входить до “Росатому” – ІФ-У) до дружнього постачальника”, – повідомило Держатомрегулювання (ДІЯРУ) в четвер.

Зустріч Корікова та Тііппани відбулася під час міжнародної конференції з питань ефективності системи регулювання ядерної та радіаційної безпеки “Готовність до майбутніх викликів в умовах швидкозмінного довкілля”, яку проводить МАГАТЕ з 12 по 17 лютого 2023 року.

“Важливим етапом у двосторонньому співробітництві регулюючих органів України та Фінляндії (STUK) стало підписання їх керівниками спільної заяви щодо започаткування проєкту фінсько-українського співробітництва з ядерної та радіаційної безпеки (FURN)”, – зазначили у ДІЯРУ.

Під час зустрічі було також констатовано, що Україна з початком повномасштабного вторгнення Росії має постійну потужну партнерську підтримку з боку Фінляндії, доповнили в інспекції.

“Україна високо цінує, що саме Фінляндія першою серед країн відмовилася від продовження реалізації проєкту будівництва у Фінляндії АЕС (“Ханхіківі-1″ – ІФУ) за російським проєктом”, – наголосили у ДІЯРУ.

Наразі у Фінляндії експлуатуються дві атомні електростанції – “Ловійса” та “Олкілуото” – загальною потужністю 2,7 ГВт. На АЕС “Ловійса” встановлено два реактори ВВЕР-440 радянського виробництва.