FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Вересень
2022

Україна закупить промислові дровоколи, переорієнтується на заготівлю дров за євростандартами – голова Держлісагентства

Київ. 23 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Підприємства Державного агентства лісових ресурсів України (Держлісагентство) найближчим часом закуплять партію потужних промислових дровоколів, за допомогою яких масово заготовлятимуть дрова, які в умовах російської агресії перетворилися на одну зі складових енергетичної безпеки країни та комерційно привабливий товар.

Крім того, планується запозичувати європейську модель заготівлі та сушіння дров. Це дасть змогу доводити показники вологості продукції до оптимальних та гарантує максимальну тепловіддачу під час їх спалюванні, повідомив голова агентства Юрій Болоховець.

"Європейський споживач купує переважно дрова, готові до використання. Ми в Україні більшу частину дров на сьогодні продаємо в лісі "з-під пили". "Високий сезон" припадає на осінь, коли погодні умови вже не дають можливості до настання опалювального сезону якісно просушити деревину. Попит сформований нерівномірно, оскільки навесні, коли найкраще створювати запаси для наступної зими, попит, навпаки, знижується майже до нуля", – наголосив голова Держлісагентства у фейсбуці у п’ятницю.

За його даними, вирішити питання циклічності заготівлі дров можна шляхом інвестицій в обладнання для їх переробки та сушіння. Це дасть змогу підприємствам Держлісагентства виходити на ринок із уже колотими дровами відповідної вологості. Крім того, лісгоспам необхідно залучати фінансування, щоб мати обігові кошти для рівномірної заготівлі та переробки дров протягом року, не орієнтуючись лише на фактор сезонного попиту. При цьому продаж дров має відбуватися переважно зі складів, де деревина за час зберігання набуває потрібної вологості.

Болоховець наголосив, що наявну проблему розподілу деревного палива між регіонами можна вирішити, перейшовши на заготівлю дров за європейськими стандартами: економічно виправданим є транспортування в інші області України лише повністю готових до використання дров.

"Ми вже почали рухатись у цьому напрямку. Підприємства Держлісагентства найближчим часом закуплять партію потужних промислових дровоколів. Водночас покладаю великі сподівання на наше нове ДП "Ліси України". Комплексно реалізувати завдання можна лише у форматі великого потужного підприємства, здатного залучити потрібні інвестиції та запровадити єдині корпоративні стандарти", – підсумував глава відомства.

Як повідомлялося, Україна розпочинає реформу державної лісогосподарської галузі, в рамках якої усі 158 лісогосподарських підприємств країни об’єднуються у єдине спеціалізоване державне підприємство "Ліси України". Наразі 24 облуправління будуть укрупнені до дев’яти регіональних управлінь лісового та мисливського господарства.

Створення такого підприємства для управління лісгоспами передбачено Державною стратегією управління лісами України до 2035 року. Держлісагентство наголошує: єдина компанія з централізованим управлінням є більш керованою і під час воєнного стану, і в період післявоєнного відновлення економіки країни.