FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

Україна хотіла б бачити більш принципову позицію щодо "Північного потоку 2" у німецькій коаліційній угоді – Кулеба

Київ. 25 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна хотіла б бачити більш чітку та принципову позицію щодо "Північного потоку 2" у німецькій коаліційній угоді, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Позитивно оцінюю ті частини коаліційної угоди, які присвячені Україні та Росії, дуже чіткі формулювання щодо РФ. Стримано оцінюю частину, присвячену геополітичним енергетичним проектам, що реалізуються у Європі. Безумовно, ми хотіли б бачити більш чітку та принципову позицію щодо "Північного потоку 2", але ми розуміємо, що коаліційна угода – це завжди певний компроміс і будемо й надалі працювати з німецькими партнерами, новим урядом Німеччини щодо "Північного потоку 2", – сказав Кулеба на онлайн-брифінгу у четвер.

Міністр також зазначив, що він спілкувався із можливим новим міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок, коли вона була ще кандидатом на посаду канцлера, до виборів.

"Я радий продовжити спілкування і відносини або з нею, або з будь-яким іншим главою німецького міністерства закордонних справ", – запевнив Кулеба.

Він також додав, що Україна не очікує жодних радикальних змін та коригування у німецькій зовнішній політиці щодо України, й коаліційна угода це підтверджує.

"Там написано, що Німеччина підтримуватиме територіальну цілісність України, і це дуже важливо, ми дуже багато працювали з німецькими партнерами над цим, щоб у тексті коаліційної угоди підтвердилася підтримка європейських прагнень України", – пояснив Кулеба.

Крім того, міністр додав, що позиція України щодо можливості постачання зброї з Німеччини до України залишається незмінною, і вона не бачить перешкод для постачання зброї та зміцнення обороноздатності України з будь-якою державою світу.

"Немає жодних правових, політичних чи моральних обмежень для цього. Ми спілкуватимемося з новим німецьким урядом і про це", – зазначив Кулеба.